instagram

2016-2017 Sonbahar/Kış sezonu erkek modasında neler oluyor? Ünlü markalardan derlediğim erkek modası raporu işte karşınızda… Kadın modasını ele geçiren aplike ve rozet çılgınlığı, erkek modasını da etkisi altına aldı. Aplike ve rozetli kıyafetler; 2016-2017 sonbahar/kış sezonunun en önemli mevzusu. Dış giyim ve blazer ceketlerde bolca aplike detayı mevcut. Bir diğer eğilim bomber ceket. Bomber ceketler oldukça popüler olurken takım elbisenin üstüne bomber ceket giymek ise pek gözde. Erkek modasında metalik etki gün yüzüne çıkarken askeri ceketlerinde hatırı sayılır bir yeri var.

Aplike Kıyafetler ve Dış Giyim
Alexander McQueen//Dolce&Gabana

Burada Jimi Hendrix ceket olarak bahsettiğim subay//asker ceketleri erkek modasının olmazsa olmazı. Birkaç sezonundur kadın modasını sallayan pijama stili 2016-2017 Sonbahar/Kış sezonunda erkek giyimin revnak eğilimlerinden biri. Bilhassa pijama gömlek ve fular ikilisi favori kombinasyonlardan biri. Hayli dikkat çeken bir diğer parçada “denim takımlar”… “All denim” eğilimi erkek giyiminde tercihe şayan. Biliyorsunuz ki; pinstripe kumaş, erkek kıyafetlerinin vazgeçilmezlerinden biri. 2016-2017 Sonbahar/Kış sezonunda bir vazgeçilmez daha var. O da ekoseler… Ekose kumaş, erkek dış giyimi ele geçirmişse benzer. Bu kadar lafazanlık yeter. Fotoğraflar sizleri bekliyor;-)

Askeri//Subay Ceket
Alexander McQueen//Balmain

Bomber Ceket
Phillip Lim//Balmain

Metalik Etki
Calvin Klein//DSquared2

Pijama Style
Dolce&Gabana//Fendi

Fular
Dolce&Gabana//Louis Vuitton

Pinstripe
Dries Van Noten//Givenchy

Ekose Dış Giyim
Gucci//Michael Kors

Denim Takım
Polo Ralph Lauren//Rag&Bone

Görseller: Pinterest ve Vogue

Henüz Yorum Yazılmamış

If you have technical issues, want to report a privacy/ copyright violation, have a general complaint about the site, advertising inquries or just want to say hello please contact me here(vogueisartblogger@gmail.com)