instagram

Irina Shayk//Trendencias

Çok eski zamanlarda genç kızların süslü ve gösterişli giyinmeleri hoş karşılanmaz adeta ayıp kaçardı. Süs, püs olayları evlilikle birlikte kadının hayatına girmiş. Ve evlilik törenlerinde giyilen şatafatlı gelinlikler süs dünyasına atalan ilk adımı sembolize etmiştir. Evliliğin, kadınları bir nebze özgürleştirdiği ve kadına toplumun onayladığı bir statü sağladığı yadsınamaz. Bütün bunlar bizlere evlilik töreni ve gelinlik ritüelinin nesilden nesile nasıl bu kadar eksiksiz aktarıldığını göstermeye yetiyor. Daha bir sürü komplike sebep ve aşk meşk olayları sonucunda kadınlar yüzyıllardır evlenmeye ve gelinlik giymeye devam ediyor.

O halde 2016 İlkbahar/Yaz gelinlik trendlerinden bahsetmem çok yerinde olacak. 2016 yılında evlilik planlarını yapanlar için 2016 gelinlik modellerini mercek altına aldım. A kesim prenses gelinlik, sırt dekoltesi, full dantel, kat kat tüller ve kuyruklu gelinlik gibi artık kemikleşmiş güzide modeller bu sezonda yerini almış. Bunlara ek olarak saç model ve aksesuarların öne çıktığı söylemek mümkün. Saç aksesuarıyla desteklenmiş örgü ya da at kuyruğu gibi gündelik saç modelleri dikkatleri celp ediyor. Hülasa, şatafatlı gelinlikler über sıradan saç modelleri ile tamamlanmış. Özellikle “vintage” eğilim nedeniyle eski gelinliklere olan rağbet minimal gelinliklerin öne çıkmasına sebebiyet verdi. Siz, Süs Dünyasına adım attığınız o ilk gün nasıl bir gelinlik giydiniz? Ya da giyeceksiniz?

Gelin Saç Aksesuarları

A Kesim//Prenses Gelinlik

Kat Kat Tüller

Sırt Dekoltesi

Minimal Gelinlikler

Çiçek İşlemeler

Kuyruklu Modeller

Kayık Yaka

Full Dantel

Görseller: Pinterest

2015-2016 Sonbahar/Kış Kadın Moda Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Ayakkabı Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Çanta Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Aksesuar Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Saç Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Manikür Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Güneş Gözlüğü Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Jean Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Erkek Moda Trendleri

Henüz Yorum Yazılmamış

If you have technical issues, want to report a privacy/ copyright violation, have a general complaint about the site, advertising inquries or just want to say hello please contact me here(vogueisartblogger@gmail.com)