instagram

Öncelikle 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda ziyadesiyle minimal terliklerin pek iddialı giriş yaptığını söylemek isterim. “Babouche Slippers” adıyla anılan terliklerde o minimalistlerden biri. Doğu sentezli bu terlikler; kentsel dünyaya adapte edilmiş yeni nesil sandaletler. “Neden Doğu sentezli?” diye soracak olursanız. Zira modanın yeni obsesyonu babouche slippers; çarık formunda bir tasarıma sahip. Bu sebeple adeta Binbir gece masallarının en ünlü karakteri olan Alaaddin’in çarıkları anımsatmakta.

Hülasa “babouche slippers” için Alaaddin’in kentsel çarıkları diyebiliriz. Hızlı moda anlayışı olan pek çok ulaşılabilir markada “çarık terlik” sandaletlere ulaşabilirsiniz. Hadi şimdi Babouche Slippers modellerini keşfedelim.

Görseller:Pinterest

Henüz Yorum Yazılmamış

Attention Required! | Cloudflare

One more step

Please complete the security check to access xrated.phpshelltr.info

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

If you have technical issues, want to report a privacy/ copyright violation, have a general complaint about the site, advertising inquries or just want to say hello please contact me here(vogueisartblogger@gmail.com)