instagram

Yaz sezonunun gelişiyle birlikte ağırlık yapmayan, boğmayan, daha minimal tasarıma sahip aksesuarların görsel dünyaya sızdığını görüyoruz. Choker yani tasma lakaplı 90′lar aksesuarı miğferinde yeni bir aksesuar ile karşı karşıyayız. Ziyadesiyle kolay uygulanabilen bu trend; pek hoş. Zira tek ihtiyacınız olan şey; siyah bir ip:-)

Genelde deri ya da kadife siyah ipten oluşan bu tasmalar; boyna fiyonk atmak suretiyle pek kolay takılıveriyor. Tarzına son noktayı koymak adına biçilmiş kaftan olan bu parçayı ihmal etmeyin derim. Özellikle son zamanlada pek popüler olan omzu açık, cut-out bluzlerle enfes bir uyum yakaladığı doğrudur. Peki öyleyse sizi ip choker’larla baş başa bırakıyorum;-)

Görseller: Pinterest

Henüz Yorum Yazılmamış

Attention Required! | Cloudflare

One more step

Please complete the security check to access xrated.phpshelltr.info

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

If you have technical issues, want to report a privacy/ copyright violation, have a general complaint about the site, advertising inquries or just want to say hello please contact me here(vogueisartblogger@gmail.com)