2014 İlkbahar Moda Trendleri


İlkbaharın habercisi Mart ayının gelmesiyle birlikte sokaklara sirayet eden cıvıl cıvıl bir sezona merhaba diyoruz. Bu sezonda baharın neşe dolu havasını iliklerimize kadar hissedeceğimiz pekçok eğilimle karşı karşıyayız. 2014 ilkbahar trendlerini keşfetmeye hazırsanız, başlayalım.


Stockholm Street Style

1- Çiçek Desen/ Floral Print
Çiçek deseninin olmadığı bir ilkbahar sezonu, çiçeksiz bir ilkbahara benzer desem çokta abartmış olmam herhalde. Doğanın bir parçası olarak, tabiatla uyumlu giyinmek yükselen bir trend. Çiçek desen popüler bir eğilim. Çiçekli elbise ve midi etek en çok tercih edilen parçalar arasında. Taşlarla işlenmiş 3D çiçek deseni ve lazer kesim çiçek deseni dikkat çeken parçalar.

2- Siyah-Beyaz/Monokrom:
Siyah ve beyazın birlikteliği bana her zaman Ying Yung felsefesini hatırlatır. Herşey zıtlıklar içinde anlamlı ve güzeldir. Bu açıdan siyah ve beyazın birlikteliğini uyumlu ve tamamlayıcı buluyorum. Sadece bu sezon değil geçtiğimiz birkaç sezondur moda dünyası Taoizm’den ilham almakta. Siyah beyaz renkten oluşan çizgiler, kareli ve piyedepul desenler bu eğilimin en popüler örnekleri. İlkbaharda sizde siyah ve beyazın harika uyumunu kullanın.


Olivia Palermo


Stockholm Street Style

3- Deri:
Biker ceket ile başlayan eğilim, şimdilerde baştan aşağıya deri giyinme şeklinde devam ediyor. Deri, 2014 Ilkbahar sezonunda da tutulan bir materyal. Fakat baharın gelmesiyle deride farklı renk seçenekleri gündeme gelmeye başladı. Yine baharın habercisi renkler (soft renkler) görmekteyiz. Ayrıca belirtmeliyim ki, deri parçalarda siyah ve koyukahve tonlarının bir arada kullanımı zevkli bir seçim olacaktır. Zira sokak stillerinde bu karizmatik kombini sık görmekteyiz.


Jessica Alba/Dailymail

4- Dantel Elbise:
2014 Ilkbahar sezonu feminen detayların gündeme geldiği bir sezon. Bu açıdan romantik tarzın detayları sezona hakim olacak gibi gözüküyor. Dantelde bu detaylardan biri. Geçtiğimiz günlerde Paris moda haftası münasebetiyle H&M markasının defilesinde karşımıza çıkan Jessica Alba dantel elbisesiyle göz kamaştırdı. Sadece elbise olarak değil birçok giyim parçasında dantel ve mesh görmek mümkün.

5- Pile:
2014 ilkbahar sezonunda pileli elbise ve etek dikkat çekmekte. Çiçek desenli yada siyah/beyaz renk geçişlerinin olduğu pileler görmekteyiz. Pileli etekte midi ve maxi boy tercih edilmekte.

Görseller: Pinterest, Stockholm Street Style, Le-21eme, Collagevingate


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.