2014 Sonbahar/Kış Paris Moda Haftası Sokak Trendleri


2014 Sonbahar/kış moda haftasının dördüncü ayağı Paris’te şu sıralar devam etmekte. Hal böyle olunca modaseverler, Paris sokaklarını renklendiriyor. Rengarenk Paris sokaklarını turlamaya hazır mısınız?


Miroslava Duma

1- High-tight bot:
Bu sezon en çok karşılaştığımız parçalardan biri High-tight bot oldu. Kısa elbise ve eteklerle pek çok kez kullanımına şahit olduk. 2014/2015 kış sezonunda topuksuz ve mini topuklu formlarıyla gündemde kalmaya devam edecek. Miranda Kerr, Miroslava Duma, Ece Sükan harika kombinleri ile high-tight botun popüleritesine popülerite katan şahsiyetlerden birkaçı.


Rihanna/Leandra Medine

2- Fedora/Fötr Şapka:
Paris moda haftasına resmen damgasını vuran parça fedora şapkadır. Bu eğilim Rihanna etkisi midir bilinmez. Lakin Rihanna’ya çok yakıştığını bir gerçek. Paris sokaklarında siyah, kahve ve asgari yeşil fedora şapkalar göz kamaştırıyor. Fedora şapka, maskülen bir parça, fakat feminen parçalar ile kullanıldığını görüyoruz. Ben bu durumdan şikayetçi değilim. Bence topuklu ayakkabı fedora şapkayı tamamlayan en güzel parçalardan biri.

3- Monokramatik Beyaz:
Modada monokramatik baştan aşağıya aynı renk giyinmek anlamında kullanılan bir terimdir. Monokramatik, daha ince bir görünüm için tercih edilen bir kombin. Bu yıl Paris moda haftası, baştan aşağı beyaz giyinen moda gurularına ev sahipliği yaptı. Aslında yaz rengi olarak bilinen beyaza bu kış çokta uzak kalmadık. Gerek beyaz jean gerekse beyaz spor ayakkabı olarak bol bol beyazla haşır neşir olduk. Doğrusu beyazın zerafeti hiçbirşey de yok.


Stockholm Street Style

4- Extra Uzun Manto:
Modaseverler sanki sözleşmiş gibi extra uzun mantolarıyla sokaklarda salındılar. Kimisi kemer kullanarak kadınsı hatlarını vurgularken, kimi modaseverde montonun önünü açıkta bırakarak pelerin gibi kullanmayı tercih etti. Ben her iki kullanımı da sevdim.

5- Kısa ceket/Crop Ceket:
Crop top, hepimizin bildiği bir eğilim. Hatta söyleyebilirim ki 2014 Ilkbahar/Yaz sezonunda da devam edecek olan bir eğilim. Paris sokaklarında crop ceket yada crop gömlek gibi çeşitli versiyonlarda kısa üstler görüyoruz. Muhtemel görmeye de devam edeceğiz.

Görseller: Stockholm Street Style, A love is Blind, Dailymail, Collagevintage, Glamour ve Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.