2015-2016 Sonbahar/Kış Erkek Moda Trendleri


Arkeolojik kalıntılardan yola çıkacak olursak kabaca insanoğlunun 170.000 yıldır giyinme ihtiyacı içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Geriye dönüp baktığımız 170.000 yıl içerinde giyinme ihtiyacı; edep yerlerini kapatmaktan tut da toplumda statü kazanmaya kadar giden çeşitli süreçlerden geçmiştir. Sebep her ne olursa olsun insanlar yüzyıllardır kadın erkek demeden giyinmeye devam ediyor. Hal böyle olunca erkek okurlarım için 2015-2016 Sonbahar/Kış erkek moda trendlerini ince eledim sık dokudum. Ve siz erkekler için mükellef bir trend listesi hazırladım.

Siyah Yağmur Çizmesi
Artistlik abidesi ya da paçalarından coolluk akıyor gibi erkek tarzını ihya eden cümleler isminle birlikte zikredilmesini ister misin? Cool okurum, sana sesleniyorum. Bu kış mutlaka ve mutlaka siyah, hemen ayak bileğinin biraz üstünde biten yağmur botu edinmelisin. Ve bu yağmur botlarını bilhassa kumaş pantolonla denemelisin. Yağmur botları, sartorial/spor tarzına yeni bir soluk getirecek şimdiden söylemeli.

Baggy Pantolon//XXL Maskülen Pantolonlar
Kadın giyimde maskülen pantolon olarak ifade edilen lakin erkek giyime gelince baggy pantolon olarak zikredilen XXL pantolonların erkek modasında bu kış önemli bir yeri var. Madness grubunun 1980 yapımı “Baggy Trouser” şarkısındaki şalvarı anımsatan bu pantolonlar, 2015-2016 Sonbahar/Kış erkek modasına damgasını vuracak benden söylemesi.

Bomber Ceket
Erkek giyimde artık kemik bir parça olarak adını sık sık duyduğumuz kolej ceketi nam-ı diyar bomber ceket pek tabiki bu sezonda erkeklerin vazgeçilmezi “hani derler ya kurtarıcı” aynen öyle olacak;-)

Kumaş Pantolon/ Sweatshirt İkilisi
2015-2016 Sonbahar/Kış sezonunda erkek modasına hakim olan karakter; sartorial/spor giyim tarzı. Sartorial/spor tarzından mütevellit jilet gibi kumaş pantolonun üstüne sportif sweat giyersen coolluk abidesi olmaman imkansız. O kadar söyleyeyim.

Büyük Boy Atkılar
Geçtiğimiz kış kadın modasına hakim olan XXL atkılar bu sezon erkek modasına musallat olmuş zaar.

Shearling Astar Kot Ceket
Erkek giyimde oyuncak ayıcık modundaki shearling montların hakimiyeti tam gaz devam eder iken diğer yandan kot ceketlerde shearling astar eğilimi çıkageldi. Bu sayede über soğuk havalarda bile erkekler kot ceket giyebilecekler.

Gri
Kış mevsimine en çok yakışan renklerden biri bence gri. Erkeğe de bir o kadar yakıştığını düşünmekteyim. Gri; ciddiyetin, diplomasinin rengi olsa da. Erkeklerde pek bir naif duruyor. Erkekler, bu kış gri giyiniyoruz ona göre;-)

Maskülen Etek Pantolon
Kadınlarda moda olur da erkeklerde olmaz mı? Hangi alanda birbirimizden etkilenmiyoruz; birbirimize bir şeyler katmıyoruz ki? Erkekler, maskülen etek pantolonlara bir bakın isterseniz.

Deri Biker Ceket
Bir tutam glam rock tarzın etkisi birazda motorcu stilin hakimiyeti nedeniyle ne erkekler ne de tasarımcılar deri ceketten vazgeçemiyor. Her sezon olduğu gibi bu sezonda erkekler bol bol deri biker ceket giyecekler.

Maskülen/Spor El Çantaları
Bir ara erkeklerde furya olan küçük el/evrak çantaları artık mazi oldu değil mi? Şimdilerde daha sportif ve ziyadesiyle büyük çantalar ön planda.

Desenli Takım Elbise
Sartorial şıklığın en önemli parçası takım elbiseleri es geçmek olmaz. Zira 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonu hülasa; sartorial sezonu. Bu sebeple takım elbiseler önemli. Lakin sportif sartorial olmak için seçimini desenli kumaşlardan yana kullanmalısın.

Kısa Kollu T-Shirt
Bu kış erkekler t-shirt giymeye devam ediyor. Lakin bir farkla; yazın tek başına giyilen t-shirtler kışın gelmesiyle gömleklerin üstüne giyilecek. Bu sezon erkekler de kat kat giyinmenin inceliklerini keşfediyor. Kumaş pantolon//gömlek ikilisinin üstüne t-shirt geçiriverecek. Böylece sportif sartorial oluverecek.

Siyah Bere
Siyah bere, mutlaka ediniyoruz. Blazer ceket, kumaş pantolon, takım elbise demeden her türlü kombinasyona uyarlıyoruz. Niçin? Tabiki spor/sartorial erkek olmak için;-)

Kamuflaj
Erkek giyim deyince aklıma ya mavi renk gelir ya da kamuflaj desen… Tabu yaratmak istemem ama kamuflaj desen bir erkeğe yakışan en müthiş desenlerden biri. Lakin ben kamuflajı sportif parçalardan ziyade daha klasik parçalarda görmeyi seviyorum. Sizin kamuflaj desenle aranız nasıl?

Görseller: Pinterest ve Vogue

2015-2016 Sonbahar/Kış Kadın Moda Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Ayakkabı Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Çanta Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Aksesuar Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Saç Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Manikür Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Güneş Gözlüğü Trendleri

2015-2016 Sonbahar/Kış Jean Trendleri

2016 İlkbahar/Yaz Gelinlik Trendleri


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.