2015 İlkbahar/Yaz Erkek Moda Trendleri


Kadın kadar erkek modası da hayli ilgime mazhar olan mevzular arasında. Bu sebeple severek araştırdığım 2015 İlkbahar/Yaz erkek moda trendlerini keşfetmeye ne dersiniz? Maskülen kadını ve bilhassa erkeklerin ilgisini celp edecek bol fotoğraflı keyifli bir trend listesi huzurlarınızda.


Belstaff/Hood By Air

Motorcu Stili//Biker Style
Moda trendleri, pek çok faktörden etkilenmekte. Başta hobiler olmak üzere ilgi alanlarımız giyim kuşamımızı ziyadesiyle etkilemekte. 2015 Ilkbahar/Yaz erkek modasında motora olan ilginin yansımaları görüyoruz. Biker deri ceket, motor botu, fular, bol cepli kargo pantolon ilkbahar sezonunda erkeklerin sık başvuracağı giysiler arasında.


Burberry Prorsum

Blazer ile Jean Ceket Giy.
Blazer giymenin sportif yolu olarak adlandırılıyor. Blazerin resmi havasını kıran bu eğilim sportif şıklığı beraberinde getiriyor. Bence erkekler kadar kadınların da uygulayabileceği tarz bir kombinasyon. Jean yeleğin üstüne blazer giyerekte aynı efekti yaratabilirsiniz.


Givenchy/Hermes

Siyah Bermuda Şort//Black Bermuda Shorts
Bermuda şort, olarak bilinen kısa pantolon ilk kez İngiliz askerler tarafından giyilmiş. II. Dünya savaşı sırasında çöl iklimine uyum sağlamak adına üretilen bermuda şort, rahat giyimi nedeniyle kısa süre içinde kadın erkek demeden sivilleri de etkisi altına almış. Geçtiğimiz yıllara nazaran bu sezon erkek giyimde daha sakin renkler hakim. Siyah bermuda şort şık bir yatırım olacaktır.


Kenzo/Ralph lauren

Denim On Denim//Jean on Jean//Double Denim
Jean giymekten vazgeçer miyiz? Tabiki hayır! Şu sıralar hele ki 2015 yılı için böyle bir durum mevzu bahis bile olamaz. 2015 ilkbahar/yaz sezonunda baştan aşağıya jean giymek pek bir makbul. O kadar ki “Jeani, jeanle giy.” 2015’in sloganı olmalı;-) Hem cool hem eforsuz daha ne olsun.


Porsche Design/Calvin Klein

Beyaz Sneaker//Ayakkabı
Kadın modasından alışığız beyaz sneakerin dur durak bilmeyen yükselişine. Bu eğilim erkek modasını da ele geçirdi. Beyaz sneaker, ayakkabı, bot hatta ve hatta sandalet 2015 yılı erkek giyiminde sık sık karşılaşacağız.


Kenzo/Hood By Air

Mekanik tulum//Uçuş takımı//Flying Suit
Pilotların üniforması ya da motorcuların giydiği tek parçadan oluşan salopetler erkeklerde adeta astronotsu görünümler yaratacak. Bu eğilim ülke sınırlarımız içine girer mi? Bilemiyorum. Fakat Avrupa ve Amerika kıtasında etkili olacaktır.


DKNY/Dolce&Gabbana

Mavi Takım//Blue Suit
Mavi, Akdeniz’in huzur verici renklerinden biridir. Yaza yakışan en güzel renkdir. Erkek giyimin, kemik renklerinden biridir. İşte o mavi, bu sezon takım elbiselerle yeniden gündeme geliyor. Osmanlı mavisi, indigo mavi, petrol mavisi gibi mavinin en göz alıcı tonları erkek modasını işgal ediyor.


Alexander Wang/Versace

Spor Çantası//Sırt çantası//Backpack
Sportif bir dizi faaliyetler metropol erkeğinin çanta kullanmasına ön ayak oldu. Hal böyle olunca çantalar hayli büyüdü. 2015 erkek modasında sırt çantaları ister istemez yükselişe geçti.


Ada Nik/Saint Laurent

Rock N Roll Erkekleri//Rock N Roll Men
2015 Ilkbahar/Yaz erkek modası rock stilini bilhassa vurguluyor. Siyah slim jean, siyah t-shirt, deri ceket, sivri burun kovboy çizmesi gibi rockçı silüeti vurgulan parçalar pek gözde olacak.


Joseph/Alexander Wang

Asker Yeşili//Army Green
Safari etkisi erkek modasına da hakim. Bilhassa asker yeşili olmak üzere yeşilin hep çok tonu bu yaz popüler olacak. Özellikle sportif şıklık söz konusu olduğunda erkekler yeşilden vazgeçmeyecek.


Dolce&Gabbana

Slim Kravat//Anoreksik kravat//Slim Tie
Şunu belirtmeliyim ki; erkek giyimde slim candır. Slim takım, slim gömlek, slim pantolon… Uzun zamandır dar olan, küçük olan pek makbul. Tabii hal böyle olunca bir zamanların geniş ve renkli kravatları ‘fashion victim’ malzemesi oldu. Lütfen siyah slim kravat takın. Erkeklere çok yakışıyor.


Ami/Phillip Lim

Pinstripe ve Grid Desenleri
Pinstripe, ince dikey çizgilerden oluşan bir desen. Neredeyse yüzyıllardır erkek modasında yer alıyor. Lakin bu sezon çelik gibi bir rakibi var. Izgara deseni olarak adlandırılan grid erkek modasındaki tabuları yıkacak.


Givenchy/Fendi

Bomber Ceket//Bomber Jacket
Bomber ceket, sportif şıklığı öncüleyen erkeklerin vazgeçilmez parçalarından biri. 2015 İlkbaharında bomber yağmurluklar ön planda olacak. Anlaşılan o ki spor şık olmak isteyen erkekler 90’lı yıllara yolculuk yapacak. Bomber ceket olmadan spor şık olunmayacak:-)


Givenchy

Küpe/Earring
Erkeklerin tek küpe takmasına ya da kulaklarına iki farklı küpe takmasına alışkınız. Lakin bu sezon erkekler takım halinde bir çift küpe takıyor. Düğmeyi andıran yuvarlak siyah küpeler erkeklerin aksesuar anlayışını değiştirecek.

Görseller: Vogue Uk


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.