2015 Ilkbahar/Yaz Renk TrendleriKayture

2015 Yaz sezonunda pastel ve nötr tonları merkezleyen renk kartelası ile karşı karşıyayız. Biraz retro biraz folklorik ziyadesiyle tropik bir o kadar rahatlatıcı duygular barındıran renk senfonisi bizleri bekliyor. Özellikle “Medium-skin” olarak adlandırılan kumral bir cildiniz varsa aşağıda bahsedeceğim renkler tam da size göre. O halde 2015 İlkbahar/Yaz renk trendlerini keşfedelim.


Atlantic-Pasific

Aquamarine
Bir kaç betimlemeyle anlatmak gerekirse aquamarine, bir tutam kurşuna çalan mavidir. Gökyüzünün en açık halidir. Yunusların rengini anımsatan renktir. Gri ve şarap renkleriyle oldukça uyumludur.

Scuba Blue//Scuba Mavi
Scuba mavi; fantastik, dâvetkâr ve egzotik bir cennet gibidir. Klasik mavi renk ile giyiniz. Ya da cam göbeği yeşiliyle denemelisiniz. Kızıl saçlarınız varsa hiç kuşkusuz scuba mavi en çok size yakışacak.


The Blonde Salad

Lucite Green//Cam Göbeği Yeşili
Cam göbeği, sanki içinde nane aroması barındırıyormuş hissi veren bir renk. Ferah ferah, iç açıcı bir renk. Mavinin her tonuyla mutlak bir ahenk içinde. Tıpkı Scuba mavi de olduğu gibi kızıl saçlı bayanlar için biçilmiş bir renk;-)


Stockholm Street Style

Classic Blue//Klasik Mavi
Hem düşünceli ve içe dönük bir görüntü veriyor. Hem de güçlü ve güvenir bir hissiyat sağlıyor. Her iki hissiyatı yaşatan tek renk klasik mavidir. Klasik mavi, erkeklere çok benzer. Yüzyıllardır süregelen erkek ve mavi tabusu boşuna değildir. Klasik maviyi; mor, turuncuya çalan kırmızı ve cam göbeği ile kullanabilirsiniz.

Toasted Almond//Kızarmış Badem
Ziyadesiyle soft, organik bir renk. Zamanın ötesine geçebilen klasik renk. Nötr olması sebebiyle çok yönlü bir renk. Neredeyse pek çok renkle uyumlu. Ama bu renk özellikle kırmızı ve camel ile über uyumlu bir renktir.


Alexa Chung

Strawberry İce//Çilek Buz
Soğuk lakin bir o kadar eğlenceli olan ‘çilek buz’ ile şık olmamak imkansız. Mandalina ve kızarmış badem rengiyle birlikte kullanın. Siyah, çilek buz rengini ortaya çıkaran tılsımlı bir renktir. Renkleri karıştırmaktan yana değilim diyorsan nötr renk olan siyahtan şaşma.

Tangerine//Mandalina
Mandalina da eğlenceyi seven bir renk. 2015 yaz sezonunun en canlı rengi; mandalina rengi. Bu renkle yaz mevsimini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Custard//Muhallebi Sarısı
Muhallebi sarısı, limoni sarıya nazaran yumuşak bir sarıdır. Bu rengi yukarı da bahsettiğim bütün renklerle kullanabilirsiniz.

Marsala//Sicirya Şarabı
Marsala, bir Sicilya şarabıdır. Marsala rengi ise Sicilya şarabından ilham alınmış adeta etrafına istikrar yayan bir renktir. Kökleri; kırmızı ve kahveye dayanan topraksal bir tondur. Buzul Gri ve Aquamarine renkleriyle uyumludur. Koyu olması sebebiyle yaza yakıştıramadığımız marsala, belki de bu yaz vazgeçilmez rengimiz olacak;-)


Kim Kardashian

Glacier Gray//Buzul Gri
Buzul gri, giydiğiniz diğer renkleri ön plana çıkarmak adına harika bir renktir. Buzul gri rengi; limoni sarı ve pembe renkleriyle bir arada kullanırsanız gerçekten bu rengin hakkını vermiş olursunuz.

Kaynak: Pantone
Görseller:Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.