2015 Kış Sezonu En Şık 7 Manto


2014’ü 2015’e bağlayan kış sezonunda hangi manto ve kabanlar ön planda hep birlikte keşfedelim.

Panço/Pelerin
Bu kış dış giyimde öne çıkan parça pelerin. Anlaşılan o ki, panço/pelerin modası mont ve kabanları rafa kaldırtacak. Ara mevsim için ideal olan bu parça kış sezonunda da bol bol giyilecek. Peki nasıl giymeli? Üç beş sezondur hakim olan kat kat giyinme sanatı sayesinde gevşek örgülü kalın kazak ve hırkalarla giyilebilir. Hatta ve hatta manto ve kabanların üstüne panço giyildiğine şahit olursanız, şaşırmayınız.


Atlantic-Pasific

Grid/Izgara Desen
Grid, yeni nesil ekose desen olarak anılıyor. Bu kış, ekoseyi tahtından etti desek yalan olmaz. Dış giyime de sirayet etmiş olması sebebiyle bu kış ızgara desenli bir manto hiç olmadı yağmurluk edinmek gerek. Hülâsa moda kulislerinde baştan aşağıya ızgara desen giyme yani “grid on grid” eğilimi hat safhaya çıkmış durumda.

Cocoon Manto
Cocoon, düşük ve yuvarlak omuzlar; geniş kalıp; kalça hizasında genelde tek düğmeden oluşan ön tasarımıyla maskülenliğin üst segmentte hissedildiği bir manto çeşidi. Bu kış şeker pembe, bebek mavi, yeşil, turuncu gibi canlı renklerde cocoon mantolar oldukça popüler. Cocoon mantoların kişiselleştirilmesi de hoş bir görüntü sağlıyor. Şöyle ki; hazır aksesuar modası tavan yapmışken rozet ve bronş gibi aksesuarlarla tarzınıza tarz katıp; size özel bir cocoon giyebilirsiniz.

Okul Parkası
Okul parkası bende hep devrimci hissiyat uyandırmıştır. Nasıl unutulur Deniz’in parkası. Okul yıllarını hatırlatan parkalar sezonun favori dış giyimlerinden biri. Özellikle haki yeşil; kaşkolu kürk; bol cepli; kalça hizasında ya da daha uzun parkalar kış modasında önemli bir yer işgal ediyor. Ayrıca aspen stilinin yükselişine bağlı olarak kayakçılara has renkli ve daha sportif parkalarda sezona hakim olacak.

Leopar Desen
Leopar deseni hiç gitmeyecekmişcesine bu sezonda gardıroplarda yerini koruyor. Leopar hep gündem de lakin trend olan leoparı sportif yorumlayabilmek;-)

Kürk Yaka Manto/Mont
Kürk, aksesuarda zirveyi oynuyor. Hal böyle olunca gerek yakada gerekse manşetlerde kürk detayı olmazsa olmaz oldu.

Sahte Kürk
Sahte kürk yada teddy bear olarak ifade bulan yün ve tiftikten oluşan dış giyim ürünleri dikkat çekiyor. İç kısmı yünden oluşan, çift taraflı kullanılabilen kürk mantolarında favori olduğunu belirtmeliyim.


Olivia Palermo

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.