Anne Jean Nasıl Giyilir?


Çoğunlukla “mom jean” olarak ifade edilen anne jean, uzun süredir denim trendlerinde yer alıyor. Anne jeanler, 90′lı yıllarda “Ben artık kadın değil; anneyim.” pozlarıyla speküle edilmişti. Lakin şimdilerde o dönemin aksine gayet feminen bir duruş içerisinde. Yani özetle mom jean moda. Fakat asıl trend olan; kadınsı silüetten uzak olan anne jeani feminen stile adapta etmek.

Üst Parçayı Jean’in İçine Al.
Öncelikle şunu belirtmek boynumun borcu. Mom jean, orantılı vücut hatları istiyor. Fermuar ve bacak bölgesinde yer alan bolluk sizi olduğunuzdan kilolu ve formsuz gösterebilir. Tek avantajlı yanı yüksek bel olması sebebiyle bacak boyunu uzun gösteriyor olması. Fakat daha uzun bacaklar için her zaman üst parçayı jeanin içine almak gerekir. Bir de uzun hırka ya da trençkot giyerseniz; anne jeanin vermiş olduğu kusurları bir nebzede olsa bertaraf etmiş olursunuz.

90′lar Stili//Tasma Kolye Kullan.
Anne jean ile bir “dönem stili” yaratabilirsiniz. Her ne kadar 90′lar stili bir 60′lar kadar isim yapmamış olsa da siz, 90′lı yılları seviyor olabilirsiniz. O halde anne jeani tasma kolye ile deneyiniz. İsminizin yazılı olduğu tasma kolye:-) Ya da dövme izlenimi veren tasma kolyeye ne dersiniz? Ah şu 90’ların komik takıları dediğinizi duyar gibiyim.

Stockholm Street Style

Peplum Bluz ile Giy.
Anne jean gibi relax bir parçayı ancak peplum gibi dişi bir detay female yapabilir. Anne jean, normcore bir parça olabilir. Lakin her parçayı istediğin stile sürüklemek senin elinde.

Topuklu Ayakkabı Tercih Et.
Daha uzun bir görünüm ve daha female stil için topuklu ayakkabı şart.

Süet Ceket ile Tamamla.
70’li yıllar moda trendleri günümüze sirayet etmişken süet ceketi görmezden gelmek olmaz. Süet cekete rağbet çok. Anne jean ile uyumunu ise çok seveceksiniz. Zarif boynunuza fular iliştirmeyi unutmayınız.

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.