Baggy Pantolonlar Nasıl Giyilir?


“Baggy pantolon da neyin nesi?” diye soracak olursanız. Sizi 90’lara götürmek isterim. 90’lı yılların ortalarında hip hop pantolon olarak hortlayan pantolonları bilmem hatırlar mısınız? O dönemki genç kuşağın pek bir sahiplendiği yere göğe sığdıramadığı hip hop pantolonlar; baggy ismiyle yine yeniden trend çizgisinde ilerliyor. Baggy pantolonların en önemli özelliği über geniş bir kalıba sahip olması. Vücut hatlarını nötrleyen bu pantolonun; ağ kısmı da adeta şalvar pantolon gibi geniş ve düşük. Şimdilerde hemen hemen bütün oversized model pantolonlar “baggy” olarak anılmakta. Baggy pantolonun denim versiyonları ise boyfriend jeane çok benzemekle birlikte salaş görünüm mertebesinde bir adım önde sayılabilir. Hadi o zaman sokak modasındaki baggy kombinasyonlarını keşfedelim.

Baggy Jean Giy.
Baggy jean, bol ve salaş olması nedeniyle boyfriend jean’e çok benzemekte. Lakin boyfriend’den daha bol olduğunu söylemek mümkün. Yırtık boyfriend jean’in yerini şimdilerde baggy jeanler aldı.

Boyfriend T-shirt ile Giy.
Baggy pantolon yine aynı formdaki oversized, casual t-shirt ile tamamlanmakta. Hatta bu noktada önümüzdeki kış modasından bir tüyo vermek isterim. Uzun kollu gömlek ve boyfriend t-shirt ikilisi sıkca göreceğimiz kombinasyonlardan biri olacak.

Paletli Baggy Pantolon Giy.
Baggy pantolonun en nev-i cismine münhasır şekli payetli olanı. Dikiş sever dostlar önümüzdeki kış için paletli baggy dikmeye ne dersiniz?

Maskülen Ayakkabı ile Giy.
Maskülen ayakkabı ve baggy ikilisi en az topuklu ayakkabı kadar ciks bir kombinasyon. Yukardaki fotoğrafta olduğu gibi baggy pantolonun paçalarını kıvırmak suretiyle renkli çorapların gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Blazer Ceket ile Giy.
Yaz sezonunda olmamızdan mütevellit yazlık kumaş blazer ceket ile kombinlenebilir.

Converse/SüperStar ile Giy.
Spor ayakkabıyı klasikten tut da casual’e kadar her türlü parça ile birleştirmek şıklığın vazgeçilmez yöntemlerinden biri. O halde pek ala spor ayakkabı ile baggy ikilisini birlikte giyebiliriz.

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.