Biker Deri Ceket Nasıl Giyilir?


“Perfecto moto ceket” desem. Ve sizi mini bir tarih yolculuğuna çıkarsam. Örneğin; İlk deri ceketi kim tasarlamış? Ne zaman tasarlamış? sorularına cevap bulsak. Ne dersiniz? Jack ve Irving Schott kardeşler 1913’te Newyork’ta bir giyim şirketi kurarlar. Motorsiklet ilgisi olan kardeşler, 1928 yılında ilk biker deri ceketi üretirler. İkinci Dünya Savaşı(1939) sırasında ABD ordusu Schott kardeşlerin kapısını çalar. Ve yüksek irtifaya dayanıklı bir havacı ceketi üretmelerini talep eder. Motorcu kardeşler, moto ceketten ilham alarak havacı ceket üretirler. Orduya üretim yapan Schott kardeşlerin popüleritesi giderek artar. Marlon Brando’nun oynadığı “The Wild One” (1953) yapımı film, bu popülaritenin üzerine tuz biber olur. Marlon Brando etkisiyle müthiş popüler olan Schott Ceketler, adeta gelişen genç demografiyi simgeler. O günden bugüne Perfecto moto ceket; motorsikletçi, askeri havacı, metalci, punkçu, rock’n roll insanı, rivethead, greaser… gibi çeşitli tabaka ve alt kültürleri etkisi altına almıştır. Şimdilerde kadın erkek demeden tüm gardıropların demirbaşı haline gelen biker ceketi, nasıl giymeli? Hadi keşfedelim…

Style Du Monde

Eski Deri Ceketini Tazele;-)
Hali hazırda var olan ceketine, modaya uygun bir yenilik kat. Bilhassa 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonunda hortlayacak olan trendten dem vuruyorum size. Ceketin yaka kısmını modifiye edin. Kürk yaka ekleyin. Renk konusunda özgürsünüz. Sınırları zorlayın.

Sigaret Pantolon/Jean ile Giy.
İtalyan erkeklerinden ilham almaya ne dersin? O zaman kısa (sigaret) pantolon ile deneyiniz. Ve bu kombinasyona bir ingiliz klasiği olan “smoke slipper” eklemeyi unutmayın;-)

Beyaz Elbise ile Giy
Siyah biker ceketi, beyaz elbiseyle taçlandırmaya ne dersin? Beyaz, siyah ceketinizi ortaya çıkaran en güzel renk…

Pötikare Desen ile Giy.
2015 Yaz sezonu pötikare deseni mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. Piknik örtüsü deseni olarak bilinen bu desene bir şans veriniz.

Renkli Biker Ceket Dene.
Biker ceketimiz illa ki siyah mı olmalı? Nerde yazıyor? Bu bir kural mı? Farklı renkler denemeye ne dersiniz? Mesela yazın habercisi canlı renklere ne dersiniz?

Stockholm Street Style

Alexa Chung

Cara Delevingne

Diğer Görsel: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.