Blazer Nasıl Giyilir?


Kadınların bir süredir erkek gardroplarını alt üst ettiğini fark etmişsinizdir. Erkek gardrobundan çalınan parçalar pek bir revaçta. Maskülen hava takıntılı bir şekilde ilerliyor. Sadece blazerdan bahsetmiyorum. Aynı zamanda “tuxedo blazer” olarak anılan smokin ceketinde ciddi bir hayran kitlesi olduğunu söylemek gerek. Tuxedo ceket, ipek şal yakasıyla oldukça şık bir model. Gerek tuxedo gerekse blazerın “casual look” olarak tabir edilen günlük kullanımlarda yer aldığını görüyoruz. Hep birlikte blazer yada tuxedo ceket nasıl giyilir bir bakalım.


Olivia Palermo

1- Beyaz blazer giyin.
Bu sene sokak stillerinde beyazın yeri çok başka. Blazer ceket de beyazdan nasibini almış. Ayrıca blazer ceketin kemer ile taçlandırıldığını görüyoruz. Tuxedo’yu kemerle kullananların sayısı azımsanmayacak ölçüde. Kemer olarak kullanılan saten kuşaklar da oldukça yaratıcı bir seçenek.


Emmanuelle Alt

2- Jean ile giyin.
Blazer deyince aklıma Vogue Paris dergisinin baş editörü Emmanuelle Alt geliyor. Blazer konusunda kült isimlerden biri. Emmanuelle, tam bir elbise ve etek düşmanı. O, müthiş blazer ceketleriyle meşhur bir şahsiyet. Hatta diyebilirim ki milyonlarca kez jean/blazer ceket kombinasyonu yapan kişi. Mutlaka ilham almalısınız.

3- Spor ayakkabı ile giyin.
Son dönemde sportif parçaların klasik parçalarla harmanlandığını bir gerçek. Klasik parçalara sportif bir yorum getirmek adeta şart oluverdi vesselam.


Leandre Medine

4- Maxi boylarla giyin.
Maxi elbise ve eteklerle letafet dolu bir görsele imza atabilirsiniz.

5- Skater etek yada şort ile giyin.
Muhteşem ötesi bir görünüm için tercih edilesi seçeneklerden biri skater etek diğeri de şort. Her ikisi de 2014 yaz trendleri arasında. Her iki parçayıda Blazer ile birleştirmek oldukça tarz bir görünümü beraberinde getirecektir.


Olivia Palermo


Blair Eadie

6- Breton blazer tercih edin.
Breton desen blazer ceket, sokak modasında sık tercih edilmekte. Özellikle canlı renklerle birlikteliği hoş sonuçlar vermekte;)


Görseller: Pinterest, A love is Blind >


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.