Çizgi Desen Nasıl Giyilir?


Gündemimiz, bir klasik olan çizgi desen. Mevzu çizgiler ise giyerken bu kadar rahat ve özgür olabileceğimiz başka bir desen düşünemiyorum. Pekçok desenle hoş bir ahenk oluşturmasının yanı sıra bir çok giyim parçası ile de zarif ve trend bir görünüm sağlamakta. Yaratıcılığınızı kullanarak, yeniden yorumlayabileceğiniz çizgileri keşfetmeye ne dersiniz?

1- Piyedepul/Kazayağı deseni ile giyin.
2014 İlkbahar/Yaz trendlerinde öne çıkan iki desen; Piyedepul ve Çizgi desenler. Aynı renk piyedepul ve breton/çizgi deseninin birlikte kullanın ve şıklığınızı garantileyin. İnce çizgilerinin, iri piyedepul deseni ile birleştirilmesi. Kalın çizgilerin ise mini piyedepul ile harmanlanması daha hoş bir görünüm verecektir. Çizgili sweatinizi piyedepul şal ile kullanın. İşte bu kadar basit ve şık;)

2- Puantiye deseni ile birleştirin.
Minik noktacıklar/kalın çizgiler yada mavi çizgiler/mavi noktacıklar harika bir ikili olabilir. Ayrıntılar her zaman hayatı daha güzel ve anlamlı kılar. Yapmanız gereken tek şey detaylara dikkat etmek ve yaratıcılığınızı kullanmak.

3- Çiçek deseni ile kullanın.
Benim en sevdiğim birlikteliklerden biri. Çiçek ve çizgilerin bütünleşmesi; feminen ve zarif bir şıklığı beraberinde getirmekle kalmıyor adeta tarzınıza tarz katıyor. Hülâsa mix and match adıyla bilinen bir giyim yöntemi. Renk geçişlerine dikkat etmeniz yeterli. Önemli olan aynaya baktığınızda bir bütün oluşturabilmeniz. Bana hep Fransız kadınlarının zarafetini hatırlatan bu birlikteliği denemelisiniz.

4- Yatay ve dikey çizgileri birlikte giyin.
Yatay ve dikey çizgiler oldukça uyumlu olabilir. Unutmayın zıtlıkların her zaman kendi içinde bir uyumu vardır;)

5- Farklı renk çizgileri birleştirin.
Sokak stilleri ve moda haftalarında sık rastlanan bir kullanım. Çizgilerden birinin ortak renk olması harika görünmeniz için yeterli olacaktır. Örneğin; siyah beyaz çizgilerden oluşan bir bluz ve siyah gri çizgili bir ceket. Çizgilerin armonisini önümüzdeki ilkbahar sezonunda mutlaka uygulamalısınız.

6- Ekose desen ile giyin.
Ekose desenin popüleritesi malumunuz, durdurak bilmeyen ciddi yükselişte. Özellikle siyah beyaz çizgi desenin, monokrom pötikare deseni ile aynı karede yer alması oldukça şık bir görünümü beraberinde getiriyor. Sokak stillerinde farklı renk ekose ve çizgi desenlerinin birlikte kullanıldığını da görmekteyiz.


Blair Eadie

6- Canlı renklerle bir arada kullan.
Özellikle siyah/beyaz çizgilerin canlı renklerle kullanımı muhteşem sonuçlar veriyor. Ben bu seçenek için Atlantic-Pasific blogunun güzeller güzeli sahibesi Blair Eadie’nin gardrobundan ilham almanızı tavsiye ederim. Blair’in gardrobuna buradan ulaşabilirsiniz.

Görseller: Stockholm Street Style, Atlantic-Pasific ve Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.