Converse Ayakkabı Nasıl Giyilir?


Converse, 1908 yılında “Boston Kavuçuk Ayakkabı” adıyla kurulmuş Amerika menşeli bir kobi. 1917’de şirketin kaderini belirleyen bir gelişme yaşanır. Şirket Converse All-Star adında bir basketbol ayakkabısı tasarlar. Bu ayakkabı 20. yüzyıla adeta damgasını vurur. Özellikle basketbolcuların severek giydiği All-Star şirketin büyümesini sağlar.

Stockholm Street Style

1921’de Chunk Taylor adında bir basketbolcu, ayakkabının ayak sağlığına uygun olmadığı gerekçesiyle şikayette bulunur. Şirket, akıllı bir manevrayla Taylor’a iş teklifiyle gider. All Star, Chunk Taylor önderliğinde yeniden tasarlanır ve artık Taylor, firmanın yeni reklam yüzü olmuştur. Ayakkabı yine patlama yaratır. Gelelim günümüze Converse, şuan Nike bünyesinde üretime devam ediyor. Ve yılların eskitemediği bir popüleritesi var. O halde hadi keşfedelim. Son zamanlarda Converse nasıl giyiliyor?

Pinafore//Önlük Elbiseyle
Yazın gelmesiyle adeta hortlayacak olan bir trend var. Bahsi geçen trend; pinafore elbise. Önlüğü andıran bu elbiseler salaş t-shirt eşliğinde sık sık giyilecek. Pinafore, yaz günlerinde casual şıklığın bir numaralı adresi olacak. Bu güzel elbiseyi Converse ile kullanmaya ne dersin?

Maxi Elbise ve Etekle
Converse’i maxi boylarla kullanmak uzun zamandır devam eden bir eğilim. 2015 İlkbahar/yaz sezonu bohem ağırlıklı, uçuş uçuş maxi elbiselerin yer aldığı bir dönem olacak. Bohem elbise/Converse ikilisi ile relax bir stil oluşturalım. Maxi elbiseniz yırtmaçlı olsun ki Converse’niz ortaya çıksın;-)

Collage Vintage

Kürkle
“Altı kaval üstü şeşane” dediğinizi duyar gibiyim. Ama zaman elegan ile spor parçaları birleştirme devri. Kötü durmuyor; güvenin bana; deneyiniz.

Casual Şıklık İçin
Converse gündelik şıklık için biçilmiş kaftan. Jean, tayt, şort ve daha pek çok parça ile Converse denenebilir.

Blazer Ceketle
Siz tam bir sartorial misiniz? Takım elbise ya da blazer olmazsa kendini çıplak mı hissediyorsun? O zaman ne yapıyoruz… Blazerla Converse giyiyoruz. Sartorial şıklıktan ödün vermiyoruz.


Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
2
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.