Diz Üstü Çorap Nasıl Giyilir?


Sonbaharın gelişi çorap sezonunun da açılmasına vesile olur. Öncelikle diz üstü çoraplar meydanlara çıkar. Henüz kışlık kıyafetlere geçilmediği için yazlık kıyafetlerin sonbahara adapte etmek şarttır. Şort, mini etek ve mini elbiseleri diz üstü çorap ile sonbahara uyarlamak mümkün. Okul yıllarını anımsatan bu çoraplar her yıl sonbaharda trend olur. Keza bu sezonda öyle… Peki bu güzide parçayı nasıl giymeli? Hadi detaylara geçelim.

Carolines Mode

Mini Etek ve Loafer Ayakkabı ile Giy.
Okullu stilini uygulamak istiyenler için biçilmiş kaftandır. Preppy stil olarakta adlandırılan bu stil; mini etek, loafer ve diz üstü çorap üçlüsünden oluşur. Bu sezon hayli popüler olan süet mini etekleri diz üstü çoraplarla giyebilirsiniz.

Diz Üstü Bot Efekti Ver.
Geçtiğimiz yıl en çok giyilen botlardan biri olan diz üstü botlar; bu yılda hükümdarlığına devam ediyor. Diz üstü botum yok diye dert yanmayın. Siyah kısa bot ve siyah diz üstü çorap ikilisi ile diz üstü bot efekti yaratın. Paranız cebinizde kalsın;-)

Sırt Çantası Kullan.
Sırt çantası; okullu stilin olmazsa olmazlarından biridir. Diz üstü çorap giymek sırt çantası takmayı gerektirir.

Atlantic-Pasific

Uzun Manto ve Spor Ayakkabı ile Giy.
Sadece sonbaharda değil; kış sezonunda da diz üstü çorap giyerek stil sahibi olabilirsin. Mini etek ve uzun manto ikilisini diz üstü çorapla tamamlayamaya ne dersin? Bu kombinasyona bir de spor ayakkabı patlattın mı “ala şık” olman adeta kaçınılmaz. Özellikle burada bahsettiğim spor ayakkabılarla diz üstü çorabı mutlaka denemelisin.

Gözlük Kullan.
Çok yakında “gözlük” ile ilgili bir trend yazısı yazacağım. Çünkü sokak modasının yükselen eğilimleri arasında. Eğer gözlerin bozuksa bu eğilim tam sana göre, hadi şanslısın:-) Bilhassa kemik leopar desenli çerçeveler çok popüler olacak bu kış. Diz üstü çorap giydirsen okuma gözlüğünü unutma;-)

Diz Hizasında Klasik Etek ile Giy.
Diz üstü çorapla farklı bir stil oluşturmak ister misin? Klasik eteği; diz üstü çorap ve bootie ikilisiyle deneyebilirsin.

Preppy Tarzı Elbise ile Giy.
Preppy tarzı mini elbiseler; diz üstü çorap giymek için ideal alternatiflerden biri. Bu elbiselerin en önemli özelliği; içinde beyaz gömlek varmış hissiyatı veren beyaz yakaları… Dilersen beyaz gömlek ile bu efekti yaratabilirsin. Dilersen de minik bir tadilat ile elbisene beyaz yaka ekletebilirsin.

Atlantic-Pasific

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.