Glam Rock Tarzı Nasıl Giyinilir?


0
2 Yorum

Cinderella Rock Yıldızları

Siz de Queen ya da Cinderella gibi 70’li yıllarda popüler olan rock gruplarındaki bazı üyeleri kadın zannettiğiniz oldu mu? Kadın mı erkek mi ayırt edemediğiniz? 70’lı yıllar müzikal anlamda glam rock ile çalkalanırken aynı zamanda modaya getirdiği yeni akımla giyim kuşamı hayli etkilemişti. Cinsiyetler arası farkı törpüleyen bu akım “glam men” yani göz kamaştırıcı erkeklerin doğmasına sebebiyet verdi. Erkeklerde makyaj ve feminen kıyafetler patlama yarattı. Bu akım, ilerleyen yıllarda özellikle glam metal döneminde resmen ayyuka çıktı. Tahmin ettiğiniz üzere kadın modası da bu durumdan hayli etkilendi. Önümüzdeki 2015 Ilkbahar/yaz sezonunda 70’li yıllar moda trendleri cirit attığına göre “kadınlarda glam rock” temasını işlemek gerek diye düşündüm. Haydi keşfedelim.

Hippieh Hippie Milkshake

Skinny Şal//Skinny Scarf
En çarpıcı glam aksesuar hiç şüphesiz ki uzun zamandır yükselişte adeta fırlama yapan slim ya da skinny olarak adlandırılan ince şallar… Bilhassa skinny şallar gömlek ile birlikte kullanılmakta. Gömleğin üst düğmelerini açmak suretiyle şerit şeklindeki ince şalı zarif boynumuza iliştiriveriyoruz.

Stockholm Street Style

Siyah İnce Çorap//Siyah File Çorap//Black Thin Sock
“Glam rock” da göz kamaştırıcı bir o kadar da dikkat çekici olmak en mühim tema. Ee o zaman sorarım size. Siyah file çoraptan daha dikkat çekici ne olabilir?;-)

Miroslava Duma

Tıknaz Topuk Sandalet//Chunky Heeled
Platformun eşlik ettiği tıknaz topuklar 70’lı yılların ayakkabı trendlerinde önemli bir yer tutuyor. Glam rock akımı sayesinde peyda olan bu sandaletler; Glam’ın 70’li yıllarda nasıl da belirleyici olduğuna en güzel örnek.

Püskül//Fringe
Yıllar yıllar sonra 2015 modasına dair boho ve glam rock temalarını hatırlayıp, yad edeceğiz. Zira gelecekte bir gün yine boho ile glam rock bir araya gelip, trend avlusunda dolaşacak. Ve o zaman yine püskül trend olacak;-)

Reese Witherspoon

Süet Bot//Suede Boot
70’li yıllarda yaz kış demeden giyilen süet bot furyasıda yine o dönemin glam rockerların parmağı var. 2015 ilkbahar/yaz sezonunda süet çok değerli olacak şimdiden belirtmeli.

Tom Ford 2015 S/S

Yandan Ayrılmış Eforsuz Saçlar//Effortless Hair
Kabarık yandan ayrılmış eforsuz saçlardan bahsediyorum. Glam rock saç modeli; özetle saçların yataktan kalktıktan sonraki en organik haline deniyor zaar:-)

Mini Slip Elbise//Mini Slinky Dress
Mini ışıltılı slip elbise ya da spagetti askı mini elbise glam sahibi kadının “slinky” elbisesidir. Gece için glam olacak başka bir parça var mıdır acaba? Glam kadınının parti kıyafeti hiç şüphesiz Slinky Elbise

Fashion Gone Rogue

Yıldız Desen/Star Print
Glam kadını desen olarak sadece ve sadece yıldızı tercih eder. Çünkü o parlayan bir yıldız gibidir. Ve yıldız deseni onu ifade eder.

Dumanlı Göz Makyajı//Smokey Eye
70’li yıllarda erkeklerin sahip çıktığı dumanlı makyaja yakın göz kalemi uygulamaları şimdilerde glam kadınının makyaj rutini.

Kayture

Deri Ceket//Leather Jacket
İlk deri ceket bir motorcu için tasarlanmış olsa da deri ceket, glam rockerın üniformasıdır. Gerçi aslında rocker olupta motorcu olmayan bir şahsiyete de rastlamadım. Bu Zat’ı muhteremler sonuçta ekstrem insanlar.

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

0
2 Yorum

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.