Hangi Vücut Tipine; Hangi Kısa Üst?Chiara Ferragni

Kısa üstler adeta “Giymeyeni dövüyorlar.” tadında bir parça oldu. 2015 Kış sezonunda da kazak ve ceket versiyonları ile aramızda olmaya devam edecek. Hal böyle olunca; kim? nasıl giymeli? sorularına cevap aramaya çalıştım.


Miroslava Duma

Minyonsan…
Doğru giyinmek için öncelikle yapman gereken Miroslava Duma‘yı takip etmek olacaktır. Kısa üst için de aynı şeyi öneriyorum. Mira’nın sadece crop top seçimi değil aynı zamanda kombilasyon tarzı da daha uzun görünmen için sana ilham verecektir. Nitekim Mira seçtiği kısa üst/yüksek bel pantolon ile bacak boyunun daha uzun; omuzlarının ise daha geniş görünmesini sağlamış.

Kalçaların dar; üst bedenin geniş ise…
Üst bedenin dar görünmesi adına kısa üst seçerken V yada kare yaka olmasına dikkat edin. Crop top’u sezonun popüler parçası olan anne jean ile giyin. Anne jean kalçalarınızı geniş göstererek alt ve üst bedeni dengeleyecektir. Blazer ceket yada kot ceketle üst bedeni ayrıca kamufle etmek mümkün.


Kim Kardashian

Kıvrımlı hatlara sahipsen…
Bu noktada Kim Kardashian’ın vücut tipi iyi bir örnek olabilir. Kim, her zaman doğru giyiniyor desem yalan olur. Lakin yukarıdaki crop top kombinasyonlarından ilham alabilirsiniz. Özellikle kıvrımlı hatlar için kalem etek/kısa üst muazzam bir ikili.


Karla Deras

Kalçaların geniş; omuzların dar ise…
Sen önce mutlaka Karla Closet‘ı takibe al derim. Karla’nın geniş denilebilecek kalçaları ve de dar omuzları var. Ama seçimleri ile müthiş şık aynı zamanda seksi bir görünüm yakalıyor. Crop top olarak genelde halter yaka, spagetti askı ve straplez modelleri tercih ediyor. Bütün bunlar omuzlarının daha geniş görünmesini sağlıyor.


Gabi Fresh

Fazla kiloların varsa…
Kısa üstü, diz hizasına uzanan bir yelekle tamamlayabilirsin. Yada bu konuda blazer cekette işini görecektir. Gabi Fresh gardrobuna da bir göz at derim.


Blair Eadie

Çok zayıfsan…
Kısa üstleri gömleğin yada t-shirtün üstüne giy. Hatta ve hatta elbisenin üstüne giy. Tarzına tarz; stiline stil kat. Çeşit çeşit kombinasyon yapabilirsin.


Neopren Etek/Deri Peplum Kemer

Göbeğini saklamak istiyorsan…
Göbeği saklamak babında A kesim etek doğru tercih olacaktır. Fakat bu noktada kumaşın cinsi önemli. Özellikle son dönem ciddi çıkış yakalayan neopren/scuba kumaşı tercih etmen şart. Neopren kumaş daha sert ve kalıplı yapısı sayesinde bel bölgesine muntazam oturur. Ve göbeği itinayla saklar. Bir de sen, mutlaka deri peplum kemer edinmelisin. Bu kemer sayesinde pek çok parça senin için giyilebilir olacaktır.


Chiara Ferragni

Fit bir vücuda sahipsen…
Her tip kısa üst giyebilirsin. Lakin sporcuların sütyenini andıran sportif croplarla adeta trendsetter olursun.

Görseller: Pinterest

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Büyük Göğüsler Nasıl Gizlenir?

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bronz Tenliler Nasıl Giyinmeli?


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.