İngiliz Tarzı Nasıl Giyinilir?Fash n Chips

Milletlerin giyim tarzı çeşitli faktörler çevçevesinde şekillenir. Hava koşulları, siyaset, din, coğrafi konum, ırk karakteri, yaşam tarzı, sanat, müzik, toplumsal olaylar… gibi daha bir sürü faktör sayabiliriz. İngiliz tarzı hangi faktörlerle şekillenmiş? İngiliz tarzı nasıl yakalanır? Bir göz atmaya ne dersiniz.


Camille Over The Rainbow

Trençkot giy.
Malum dört mevsimin yağışlı olduğu bir ülkede su geçirmeyen bir trençkot mutlaka gerekiyor. Keza Birleşik Krallık’ta yağmur çizmesi ve şemsiye de stilini belirleyen önemli parçalar arasında.


Kate Middleton

Vintage parçalar giy.
İngilizler eski bilhassa antika parçaları pek sever. Yaşam tarzları ve karekteristik özelliklerinden midir bilinmez. O sararmış, eski, vintage havayı hissedersin. Beş çaylarında über vintage fincanları hatırlarsınız. Yine İngiliz tarzı dekorasyon da iyi bir örnek. Hatta ve hatta elli yıl ve üzeri binalarda yaşarlar. Ve elli yıllık bir bina onlar için yepisyenidir. Gözlemlediğim bir başka detay ise cimri mertebesinde değil ama tutumlu, parasının değerini bilen bir millet İngilizler. Royal Kate’den pay biçin. Onlarca kez geri dönüşüm stiliyle karşımıza çıkmadı mı? Kısaca söylemek gerekirse vintage parçalarla İngiliz stilini yakalayabilirsiniz.


Cara Delevingne

Festival stilini tercih et.
İngilizlerin hep çok sanat dalında dünyaca ünlü eserleri mevcut. Sanatsal ve kültürel yönden oldukça yaratıcı bir toplum. Bohemvari hayatlar yaşanıyor. Haliyle festivallerin eksik olmadı bir ülke. Efendime söyliyim müzik festivalinden tutta şarap festivaline, guy festivaline varana kadar siz düşünün artık:-) Hal böyle olunca kot şort, püsküllü üst, hasır şapka, kovboy çizmesi, gladyatör sandalet, buket çanta İngiliz gardıroplarda yerini alıyor.


Camille Over The Rainbow

Sportif şıklığı yakala.
İngilizler sağlığa önem verirler. Bilhassa yediklerine dikkat eder, sporlarını yaparlar. Gerçi uyuşturucu kullanımın en yüksek olduğu yerlerden biri. Bu ne menem bir çelişki o da ayrı bir mevzu. İş çıkışı ya koşuya yahutta tenis oynama giderler. Anlayacağınız Birleşik Krallık’ta sportif şıklık candır. Tabi bir de ada kültürünü yabana atmamak gerek. Adaya özgü relaxlık ön plandadır. Jean, t-shirt, bomber ceket, tenis ayakkabısı gibi eforsuz parçalar İngiliz stilini yakalamanıza yardımcı olacaktır.


Fash n Chips

Eforsuz siyah elbise giy.
İngilizlerde pub kültürü her jenerasyon için önemli bir sosyal aktivitedir. İşte bu aktivitelerde giymek adına her Ingiliz gardırobunda siyah bir elbise mutlaka bulunur. Malum İngiliz tarzı eforsuz, salaş, umursamaz olması sebebiyle siyah elbise iyi bir tercihdir.


La Petite Anglaise

İngiliz stil bloggerlarını takip et.
İngiliz tarzından ilham almak adına fotoğraflarını paylaştığım İngiliz stil bloglarını takip etmeniz de yarar var. Aynı şekilde Kate Moss, Alexa Chung, Sienna Miller, Cara Delevingne, Suki Waterhouse gibi İngiliz ünlülerde bu konuda size yardımcı olacaktır.


Fashion Me Now


I Want You To Know


Park&Cube


At Fashion Forte


5 İnch and up


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
1
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.