Kışın Culottes Nasıl Giyilir?


Style Du Monde

Culottes, bol paçalı ve kısa formu ile eteğe andıran bir pantolon çeşididir. Bu sebeple sıklıkla “etek pantolon” olarak anılır. Culottes’ın ilk formu Ortaçağ Avrupa’sında üst düzey bürokratların giydiği “diz pantolon” dur. Culottes, Avrupa’da sosyal düzenin değişmesinde adeta simge olmuştur. Fransız Devrimi sırasında “sans-culottes” yani ‘pantolonsuzlar’ başlattıkları devrimle yeni dünya düzeninin oluşmasını sağlamışlardı. Devrim öncesi “sans-culottes” ayaktakımı olarak adlandırılan kast sisteminin alt tabakasını ifade ederken devrim sonrasında entellektüelitenin dibi olmuştur. Kelime zıt bir tepkimeye uğramış pantolonsuzlar adeta kahraman olmuştur. Şimdi bir bakalım. Kışın etek pantolonu nasıl giymeli?

Style Du Monde

Çizme ile Giy.
Hem culottes giyip hem de soğuktan korunmanın tek çaresi çizmeyle onu taçlandırmak.

Bel Çantası Kullan.
“Culottes giyelim; cool ve marjinal olalım.” diyenler için 90’lı yılların güzide trendi bel çantası tam size göre. Bir tane edinip; culottes’ın beline iliştiriniz.

Triko ya da Deri Culottes Giy.
Giyinirken temel prensiplerimizden biri soğuktan kendimizi kollamak. O halde elbette ki kışın triko ya da deri culottes giyeceğiz.

Boyfriend Blazer İle Giy.
Hala bir boyfriend blazerınız yok mu? Yoksa mutlak suretle tedarik etmelisin. Çünkü o senin kurtacı meleğin olacak. Boyfriend blazer neyle uyumlu değil ki; tabiki culottes ile de oldukça uyumlu.

Boxy Ceket ile Giy.
Bir önceki yazımda boxy ceketlerden detaylı bir şekilde bahsetmiştim. Buradan ulaşabilirsiniz. Aynı kumaştan culottes ve boxy ceketin şıklığını nasıl tarif etsem bilemiyorum. Yukardaki fotoğraf bana lisan olsun o zaman.

Pelerin Manto ile Giy.
Pelerin manto ve blazerlar bu kışa damgasını vurdu. Lakin 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonunda pelerin fırtınası yaşanacak. Bu sebeple şimdiden edinmek gerek. Başta culottes olmak üzere pek çok parçayla kullanabilirsiniz.

Olivia Palermo

Gary Pepper Girl

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.