Konjac Sponge


20140416-083918.jpg
Asyalı kadınların organik güzelliğini önce alfabeli kremlere (bb,cc krem) yormuş. Bb ve cc kremlerin deyim yerindeyse müptelası olmuştum. Fakat araştırmalarım sırasında duru, capcanlı ışıldayan ciltlerde Çin, Japonya ve Kore menşeli bitkilerin önemli bir etkisi olduğunu fark ettim. Amorphophallus Konjoc adlı bitkide bunlardan biri. Bu bitki Uzak Doğu ülkelerinde yendiği gibi çeşitli güzellik ürünlerinde de kullanılmakta. Konjoc bitkisi doğal lifli yapısıyla cildin nem dengesini sağladığı için pek bir yararlıymış. Konjac Sponge Co‘da tamamen bu bitkiden yapılmış. Dairesel masaj hareketleri ile uygulandığı için gözenekleri açarak cildin adeta nefes almasını da sağlıyormuş. En önemlisi de yüz bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırdığı için hücre yenilenmesini tetikliyormuş. Bütün bu duyduklarımdan sonra yorgun ve cansız ciltler için olan Pembe Fransız Kil Konjac Sponge denedim.

20140416-090403.jpg
Normalde temizleme jeli kullanmak isteğe bırakılmış. Ama benim yağlı bir cildim olduğu için yıllardır temizleme jeli olarak Johnson’s Baby bebek şampuanı kullanırım. Yine vazgeçemedim ve bebek şampuanıyla denedim. Benim cildimde peeling etkisi yarattı. Daha sonra araştırdığımda peeling özelliği nedeniyle İngiltere olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde ciddi bir hayran kitlesi olduğunu öğrendim. Bende şuan peeling olarak haftada iki gün kullanıyorum. Ama günlük temizleme rutinine Konjac Sponge‘ı ekleyenlerin sayısı da azımsanmayacak boyutta.

20140416-090603.jpg
Pembe Fransız Kil Konjac Sponge

Konjac Sponge Co bir İngiliz markası. Ürünü satın alırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü piyasada doğal olmayan muadillerine rastlamak mümkün. Ben bu ürünü sevdim. Şimdi de gözümü Saf Konjac Bebek Süngerine diktim. Ph dengesi, yumuşaklığı ve herşeyden öte yüzde yüz doğal bir ürün olması sebebiyle bebeğimin cildi için doğru bir seçim olacağını düşünüyorum.

20140416-090937.jpg


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.