Londra/Milano Moda Haftası 2014 Sonbahar/Kış Sokak Trendleri


Newyork Moda haftasından hemen sonra Londra moda haftası akabininde de Milano moda haftası şeklinde birbiri ardına gelen moda etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Newyork’a göre daha insancıl hava şartlarının yaşandığını söyleyebilirim. Tabi bu durum sokak modasına da yansımış durumda. Sokaklarda hem 2014 Ilkbahar/Yaz trendleri hem de 2014-2015 Sonbahar/Kış moda yönelimleri hakkında bol bol ilham alacağımız kareler var. An itibariyle trendlere göz atmaya ne dersiniz.


Burberry 2014 Sonbahar/Kış Monogram Panço

Burberry markasının 2014/2015 kış sezonu statement parçası olmaya aday “Monogrammed blanket” olarak adlandırılan omuz battaniyeleri Londra ve Milan sokaklarını adeta süslüyor. Monogram; bir ismin, birkaç harfinden oluşan desen anlamına geliyor. Uçlarında kullanan kişinin isiminin baş harfi işlenmiş olması sebebiyle kişisel battaniye olarakta bilinmekte. Sonbahar renk paletinden oluşan Burberry omuz battaniyesi; şal gibi kullanılarak saç, boyun ve omuzları renklendiriyor.

Sokaklar parlak turuncu ve kobalt mavinin etkisi altında. Ben özellikle iki rengin birlikte kullanılmasından yanayım. Konstrast oluştururken renklerin tonları önemli bir nokta, bu sebeple bu iki renk tonu uyumlu bir birliktelik sergilemekte.

Piyedepul nam-ı diyar kaz ayağı deseni en çok görülen desenler arasında oldu. Kaz ayağı deseni genelde nötr renklerle tamamlanmakta. Cengâver Miroslova Duma ise, piyedepul desenli eteğini leopar desenli hırka ile birleştirmiş. Çok hoş ve yaratıcı buldum. Umarım size de ilham verir. 2014/2015 Kış sezonunda da kırmızı kaz ayağı deseni beklenen trendler arasında şimdiden belirteyim.


Miroslova Duma

90’lı yıllara dönüşle birlikte etek pantolon, moda haftalarının güzide parçalarından oldu bile. Gözüpek modaseverler soğuk havalara aldırmadan Londra ve Milona sokaklarında etek pantolonlarıyla salınıyorlar.

Bir diğer eğilim ise işlemeli ceket ve kabanlar. Özelikle lacivert üstüne altın işlemeler görüyoruz ve daha uzun bir süre göreceğiz.


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.