Maxi Elbise Nasıl Giyilir?


0
1 Yorum


Miranda Kerr

Yazı karşıladığımız şu günlerde maxi elbise tiril tiril yapısıyla yaz aylarının en sevilen parçalarından biri. 2014 Ilkbahar/Yaz moda trendleri ile maxi elbise nasıl giyilir? Hep birlikte keşfedelim.

1- Arizona terlik ile giyin.
Şurada bahsettiğim arizona terlik modası şu sıralar almış başını gidiyor. Pek çok ulaşılabilir markada bulabileceğiniz Arizona tarzı terlikler maxi elbise ile sportif şıklık sağlıyor. Rahatlığını da göz önüne alırsak 2014 Yaz sezonunda mübtelası olacağımız parçalardan biri.

2- Melon hasır şapka ile giyin.
Sokak modasında maxi elbiselerin gerek fedora gerekse de floppy şapka ile hep çok kez kullanıldığını gördük. Pek şık durduğu da bir gerçek. Lakin daha katmerli cool bir görüntü için melon hasır şapka tercih edilebilir. Melon şapka; yuvarlak ve bombeli yapısıyla oldukça kibar bir model. Maxi elbise ile de uyumuna diyecek söz bulamıyorum.

3- Maxi elbiseyi kimono gibi kullanın.
Sezonun eğilimlerinden olan gömlek elbiselerin ön düğmelerini açıkta bırakarak kimono gibi kullanabileceğiniz gibi. Gözden çıkardığınız bir maxi elbisenizi minik tadilat ile kimono tarzı kullanabilirsiniz. Bu tarz bir elbiseyi, jean yada şort ile kullanarak enfes bir görüntü yaratabilirsiniz. Retro basma elbiseleri bu şekilde DIY projeleriyle kimonoya çevirebilirsiniz.

4- T-shirt ile giyin.
Elbiselerin içene t-shirt yada gömlek giyme uzun zamandır gündemde yer alıyor. Yaz sezonunda daha çok straplez elbiselerin içine t-shirt giyildiğini görüyoruz. Benim hep bir kanıtsadığım eğilimler arasında. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz bahar aylarında maxi elbisenin üstüne sweat giymekte sevdiğim kombinasyonlardan biri. Bir de kemer kullanıldığında adeta preppy şıklığı doğuyor.


Zara

5- Sırt dekolteli maxi elbise tercih edin.
Bu haftanın trend konularından biri sırt dekoltesiydi. Buradan ulaşabilirsiniz. Yeni bir maxi elbise almak isteyenlere nacizane önerim mutlaka sırt dekoltesi olmalı. Tabiki dekolteye uygun bir sırt yapınız varsa;-)


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

0
1 Yorum

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.