Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?


Miroslava Duma

Moda ve giyim literatüründe “petite size” olarak adlandırılan 1.60 cm ve daha küçükler için tasarlanmış standart giysi boyutları bulunuyor. Lakin petite yani minyon olma durumu ülkeden ülkeye çeşitlilik arz ediyor. Sanırım bu standart, ülkemiz için biraz daha düşük. Düşük dediysem “en” olarak kast etmiyorum kesinlik; malum obezite tehlikesi altındayız. Hülasa; “Boy olarak” petite’yiz biz:-) hadi bakalım minyon bayanlar nasıl giyinmeli? Keşfe çıkalım.

Beden Ölçüne Uygun Giyin.
“Tam beden ölçü”nüze göre giyinmeniz çok önemli. Ne aşırı bol ne de aşırı dar. Eğer markalar size uymuyorsa; onların kölesi olmak zorunda değilsiniz. Böylece sokaklarda bir örnek dolaşmak zorunda da kalmazsınız. Alırsınız istediğiniz kumaşı; terzi tam da sizin ölçünüze göre şahaneler yaratır;-)

1/3 – 2/3 Kuralına Uy.
Petite kadınlar giyinirken 1/3 – 2/3 kuralına mutlaka uymalı. Bu kural şöyle işliyor; Vücudunuzu üçe böldüğünüzü düşünün. 1/3’lük kısım; üst beden olmalı. 2/3’lük kısım ise alt beden olmalı. Yani daha uzun bacaklar;-) Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Hani pantolon giyersiniz; üstüne de t-shirt geçirirsiniz. Sonra o t-shirtü çeker de çeker; kalçaları örtmeye uğraşırsınız. İşte öyle yaparsanız. Vücudunuzu ortadan ikiye bölersiniz. Hele de pantolon ile t-shirtün rengi farklıysa; bittiniz. Yer elmasından farkınız kalmaz;-) Aman dikkat…

Çocuk Reyonundan Alışveriş Yap.
Markalar uymuyor diye kendinize terzi yapmış olabilirsiniz. Lakin gezerek alışveriş yapma keyfinden mahrum kalacaksınız diye bir şey yok. Markaların çocuk ve ergen reyonlarına dalınız.

Vanessa Hudgens

Ya Kısa Ya Da Maxi Giy.
Orta boylardan uzak durmalısın. Diz kapağı ile ayak bileği arasında biten midi etek ve elbiseler size göre değil. Ya kısa giy. Ya da uzun… Hülasa; gri yok.

Yüksek Belli Kıyafetler Tercih Et.
1/3-2/3 kuralını uygulamanı sağlayacak olan yüksek belli kıyafetlere sarıl. Gardırobunda en az bir tane yüksek bel pantolon mutlaka olsun.

V Yaka Tercih Et//Gömleğin Üst İki Düğmesini Aç.
Amaç minyonluğumuzu ört bas etmekse; V yakalı bluzler tercih etmelisin. Zira onlar seni daha uzun gösterecektir. Gömlek giydiğinde de üst iki düğmeyi açarak “V yaka havası” yaratmayı unutma.

Dikey Çizgili Kıyafetler Giy.
Çizgili birşeyler giymeyi düşünüyorsan. Hakkını dikey çizgilerden yana kullan. Daha uzun görünmek hayal olmasın, gerçek olsun;-)

Olivia Palorme

Stiletto Giy.
Topuklu ayakkabı giymen gerek. O Allah’ın emri zati de. Ayağın üst yüzeyini olabildiğine açıkta bırakan stiletto’yu tercih edersen daha da uzun görünmen muhtemel olacaktır.

Leandra Medine

Bluzun Uçlarını Pantolon/Eteğin İçine Al.
1/3-2/3 kuralını uygulamana yardımcı olacak bir detay daha var. Bluz uçlarını pantolonun ya da eteğin içine alarak daha şık ve ala görünebilirsin.

Monochromatic Giyin.
Tek renk giyinme kuralını hiç hafife alma. Farklı renkler giyerek bedeni ikiye bölmek yerine uzamsal görünümünü boylu boyunca sergile.

Kemer İle Kıyafetin Aynı Renk Olmasına Dikkat Et.
Yine bedeni iki eşit parçaya bölmemek adına kemere dikkat etmek gerekiyor. Küçük çerçeveli kadınsan eğer ne yapacaksın? Mecbur kemer ve kıyafetin aynı renk olmasına uğraşacaksın.

Küçük Aksesuarlar Tercih Et.
Küçük çerçeveli kadın olunca büyük aksesuarlar sende abartı duracak adeta minyonluğunu tescilleyecektir. Küçük çantalar, bilhassa el çantaları, minik fular ve takılar tercih edebilirsin.

Bir de “Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli” ve “Daha Uzun Görünmenin Yolları” adlı yazılarıma  ve bilhassa fotoğraflarına bakmayı unutmayınız.

Görseller: Pinterest ve Theyhateallus

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Büyük Göğüsler Nasıl Gizlenir?

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bronz Tenliler Nasıl Giyinmeli?


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
1
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.