Moda: John Lennon Şapka


0
2 Yorum


Andy Torres/Style Scrapbook

Önümüzdeki sezon 60’lar rüzgarının modaya nüfuz edeceğini şurada belirtmiştim. Her dönemde olduğu gibi 1960’larda da toplumsal olaylar, müzik grupları ve sanat yönelimleri bir şekilde modayı etkilemeyi başarmış. 1960’lı yıllar deyince akla ilk Beatles gelir. O dönem milyonları arkasından sürükleyen müzik grubu modaya yön vermeyi de ihmal etmemiş.


Beatles

Beatles grubunun kült isimlerinden John Lennon Amerika turnesinde taktığı şapka ile adeta bohem aksesuar kavramının temellerini atmış. Zaman zaman askeri şapka yada Yunan balıkçı şapkası olarak anılsa da aslında o bir John Lennon şapka. 1990’larda yeniden yorumlanan John Lennon şapka, unisex özelliği ile kadın ve erkeklerin severek kullandığı bir parça. Denizci ve askeri stilin, bir tık önlerde seyrettiği şu günlerde tercih edilesi bir model. 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonunda da deri modeliyle karşılaşmamız mümkün.


Leeoliveira


Andy Torres


Stylesight

Görseller: Style Scrapbook, Stylesight, Leeoliveira ve Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

0
2 Yorum

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Açıklayıcı ve güzel sunumlu bir site , yunan balikci şapkası takmayı dusunmuyorum değil hatta 🙂 bir foto karesinde görmüştüm çok şık,bir video var izleyin mutlaka orda göreceksiniz bu tarz şapkaları youtoube ; hassapiko yazın tzeni karezi nin dans ettiği video 😉

    1. Teşekkür ederim Çetin bey. Sayenizde bende hassapiko’nun sirtaki ile bizim kasap havası türevi bir dans olduğunu öğrendim. Videoyu seyrettim. Şapkalar bana Ege’deki tonton dedelerin şapkasını anımsattı. Her iki kültürde nasılda iç içe geçmiş bu denli.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.