Moda: Obama Jeans


Moda dünyası uzun zamandır 90’lı yıllara derin bir özlem duyuyor. Nitekim her geçen gün bu sılayı dindiren geri dönüşüm trendleriyle karşılaşıyoruz:-) Birkenstock, bomber ceket, salopet bunlardan birkaçı. Obama jean de bu geri dönüşüm trendlerinden biri. Lakin moda dünyası bu Jean’i mom jean/anne jean olarak ifade etmekte.

Her ne kadar 90’lı yıllarda mom jean yada Obama jean olarak bilinmese de; o dönemin popüler jean modellerinden biriydi. Yüksek bel, rahat, salaş aynı zamanda kadınsı hatları nötrleyen bir model. İsmini; +40 yaş kadınlıktan elini eteğini çekmiş bayanların pantolonundan almış olması; bende hoş duygular uyandırmıyor. Bu sebeple ki; Obama yada Steve Jobs jean olarak ifade etmekten memnuniyet duyuyorum.

Yalan da değil yani; 90’lı yılların ortalarına kadar ciddi bir hit yakalayan bu jean bir süre sonra ilgiyi kaybetti. Hatta o kadar ki; 2009 yılında bir beyzbol maçında Başkan Obama’yı mom jean ile görenler oldukça itici buldu. Bu görünüm Obama hayranlarını hüsrana uğrattı. O gün bugündür bu jean akıllarda Obama jean olarak kalakaldı. Sonrası malum gel zaman git zaman itici Obama Jean’i oldukça popüler normcore parçası oluverdi.


Barack Obama

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.