Moda: Siyah Tuxedo Ceket


Vivaluxury

Uzun zamandır 2015 ilkbahar/yaz trendleriyle haşır neşirdim. Anlık eğilimleri derleyip yazmayı pek özlemişim. Bugün dürbünümün ucunda siyah tuxedo ceket yer alıyor. Sokak modasının yakın markajında yer alan bir parça. Tuxedo ceket, 1800’lü yılların İngiltere’sinde “akşam yemeği ceketi” olarak adlandırılan bir ceket türü. Tabiki o zamanlar kraliyet ailesi ve eşrafının tercih ettiği bir ceket.

İlk formu kuyruklu smokin ceket olan tuxedo sonradan açık hava etkinliklerinde daha konforlu olması adına kuyruk kısmı iptal edilmiş. Böylece tuxedo ceket, günümüz formuna kavuşmuş. “Lapel” olarak bilinen katlanmış kanatları satendir. Bu anlamda blazer ceketten bir tık daha şıktır. Genelde şal yaka tercih edilir. Lakin son zamanlarda kruvaze tarzı sivri yaka tuxedo ceketlerde görmekteyiz.

Cape Tuxedo//Pelerin Tuxedo

Elbise, etek, pantolon ayrımı yapmadan her parçayla kullanabilirsiniz. Gömlek ya da balıkçı triko tercih ederken kimi zaman stiletto kimi zamanda sneaker ile şık ötesi olabilirsiniz. Tuxedo, genelde düğmesizdir; ön kısmı birleşmez. Lakin siz kemer yardımıyla önünü kapatıp ince belinizi vurgulayabilirsiniz. Beyaz ve lacivert tuxedo ceketler über şık olmasına rağmen siyah en çok tercih edilen renk. Benim favorim kolları dışarı çıkabilen pelerin tuxedo… Tuxedo hakkında ne düşünüyorsunuz?

Le-21eme

Wendy’s Lookbook

Olivia Palermo

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.