Moda: Vetements Asimetrisi


Le 21eme

Bugün bir markanın jeanlerinden yola çıkarak yeni bir eğiliminden dem vuracağım. Gürcü tasarımcı Demna Gvasalia, Vetements markasının kurucusu. Aynı zamanda minik bir bilgi daha aktarayım. Demna, şimdilerde Balenciaga markasının başına geçti. Hatta ilk koleksiyonu olan Balenciaga 2016-2017 Sonbahar/Kış koleksiyonu geçtiğimiz günlerde moda severlerle buluştu bile. Neyse efendim konumuza dönecek olursak. Demna önderliğindeki Vetements markası vintage jeanleri toplayarak onlara yeni bir nefes veriyor. Daha açık anlatmak gerekirse eski jeanlerden yeni tasarımlar üretiyorlar.

Kimi zaman iki vintage jeanin parçalarını değiş tokuş yaparak yeni jeanler tasarlıyor. Kimi zaman da vintage bir jean ile farklı denimler kullanarak nev-i cismine münhasır bir tasarım yaratıyor. Vetements jeanleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik paçalarındaki asimetri. Bu asimetri; “Acaba iki jeani birleştirirken tasarım kazası mı oldu?” sorusunu akıllara getirse de. Asıl mevzuyu öğrenebilmiş değilim. Velhasıl asimetrik paçalar pek popüler olmuş durumda. Hatta markanın jeanleri pek çok satış noktasında stokları eritmiş.

Uzun süredir jean paçalarındaki püsküle ve deformasyona alıştığımıza göre bu asimetri de bize pek yabancı gelmeyecektir. Önü kısa, arkası bir tık daha uzun saçaklı paçalar ilgilere pek mahzar. Muntazam paçalar geçmişte kalırken dengesiz ve bol saçaklı jeanler fresh stilin önemli bir ayrıntısı. Gardırobumuzun vazgeçilmezi olan jeanleri; dönem dönem revizyondan geçirmek şart. Vetements jeanlerden ilham alarak jeanlerimizi güncellemek ise oldukça kolay. Sizin için derlediğim vetements jeanlere yani asimetrik paçalara bir göz atmaya ne dersiniz?

Collage Vintage

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.