Ofiste Nasıl Giyinmeli?


Her mekanın kendine has giyinme prospektüsü var. Ofiste onlardan biri. Toplumsal yaşamın örmüş olduğu duvarlar nedeniyle her alanda olduğu gibi iş yaşamında da sınırlarımız var. Pek tabiki bahsi geçen sınırlar giyim kuşam da oldukça belirleyici. O halde iş disiplini olan, şık ve stil sahibi bir kadın nasıl giyinmeli bi bakalım.


Blair Eadie

Tuxedo elbise giy.
‘Tuxedo’ nam-ı diyar smokin. Resmiyet abidesi olarak tarihe altın harflerle geçmeli. Tuxedo elbise ise smokinden bir nebze daha sıradan lakin şıklık hudutlarından ayrılmayan ofis şıklığı için enzem bir parça. Siyah yahutta beyaz gibi asilzade renklerden oluşan tuxedo elbiseyi gardıroba eklemeli. Önümüzdeki kış sezonu triko sezonu olmasından mütevellit tuxedo elbisenin içine ince ayar bir triko giyilebilir. Lakin ben tuxedo elbise ile blazer ceket giyme taraftarıyım;-)

Takım elbise giy.
Takım, son yıllarda giyim kuşamda tabuları yıkışımızın simgesidir. Bir kere renk konusunda çağ atladık diyebiliriz. Pembe, sarı, mavi takımlar giyer olduk. Üstüne üstlük resmiyetin simgesi takım elbiseyi spor ayakkabı hatta ve hatta converse ile giydik. Bu kadar değişimden sonra sportif şıklığı sevenler bile takım elbise giyer oldu. Ofis için zaten ideal bir parça bol bol giyin.

Kalem etek giy.
Zerafet dolu görüntüsünü bir yana bıraktım rahatlık açısından da sık sık başvurulası bir etek. Gün içerindeki iş yoğunluğuna göre ister topuklu bir ayakkabı istersen de sneaker ile tamamlayabilirsin. Kombin marjının yüksek olması nedeniyle tam bir kurtarıcı.

Yelek giy.
Erkek yeleklerini hatırlarsınız. Hani ceketin içine giyilenleri. Tam bir beyefendi sedası bırakır. Ofis için güzel bir alternatif olacağını düşünmekteyim. Gömlekle giyilebilir. Yada erkeklerin kombinlediği gibi blazer ceketle giyilebilir.

Mavi çizgili gömlek giy.
Mavi çizgili gömlek, mini bir eğilim olarak blogger dünyasında yeşeren güncel bir furya. Ofis adına da güzel bir seçenek olduğunu düşünmekteyim.


Mary Orton

Mary Orton‘u takip et.
Mary, bir Amerikalı. Ve Amerika’da çalışan bayanların çok sıkıcı giyindiğini düşünerek stil blogu açmaya karar vermiş. Kendisi tamamiyle ofis şıklığını vurgulan kombinlere imza atıyor. Ofis giyimi için takip edilmesini salık veriyorum;-)

Görseller: Pinterest

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Büyük Göğüsler Nasıl Gizlenir?

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bronz Tenliler Nasıl Giyinmeli?


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.