Omzu Kesik Bluz ve Elbiseler Nasıl Giyilir?

2016 İlkbahar/Yaz sezonunda omuz dekoltesi adeta vaka-i adiye oldu çıktı. Kayık yaka, omzu düşük, off shoulder gibi “omuzlar fora” kalıplar pek popüler. Omzu kesik de onlardan biri. “Cold shoulder” olarak ifade bulan bu kalıp; son dönemin en gözdesi. Cold shoulder kalıplarda mutlaka kol detayı var. Lakin kol kısmında yuvarlak bir dekolte bu kalıbın olmazsa olmazı. Spagetti askı, halter yaka, V yaka, yuvarlak yaka gibi çeşitlilik arz ederken mutlaka kol kısmında bir oyuk vücut bulmakta.  Hülasa her iki omuzda da yer alan akromiyon kemik ve supraspinatus kası mutlaka görünmeli;-) Peki omzu kesikler nasıl giyiliyor? Hadi keşfedelim.

Poplin Kumaştan Omzu Kesikler
Bilhassa poplin kumaş yani çizgili gömlek kumaşından tasarlanan omzu kesikler pek popüler. Poplin omzu kesik bluzü; şort, mom jean, vetement jean, etek… gibi pek çok seçenekle kombinlemek mümkün 😉

Spagetti Askı Omzu Kesikler
Aslında incecik spagetti askı olmasa off shoulder olarak ifade edilen bu parçalar; incecik askı sayesinde cold shoulder statüsüne giriyor. Özellikle zarif elbiselerde sıklıkla yer alıyor. Yine bu sezonun favorisi saten kumaşlar; genelde spagetti askı cold shoulder ile vücut buluyor.

Omzu Kesikleri Midi Etek/Culotte ile Giy.
Omzu kesik bluzler midi etek ve culotte ile pek uyumlular. Denemeye ne dersin?

Omzu Kesikleri Spor Ayakkabı ile Giy.
Tezatların vurucu gücünden yararlanmak 2010’ların en önemli moda akımı. Yani über şık omzu kesik elbiseyi, Adidas Superstar ile tamamlayabilirsiniz.

Omzu Kesikleri Şort İle Giy.
Yazın olmazsa olmazı şortlar; bu sene omzu kesiklerle farklı bir havaya bürünüyor. Denemek istemez misiniz?

Omzu Kesik Elbise Giy.
Bronz tenin üzerine giydiğimiz beyaz elbise, 2016 Yaz sezonunda cold shoulder olmalı benden söylemesi;-)

Omzu Kesikleri Yüksek Bel Jean ile Giy.
Omzu kesik bluzler; gerek mom jean gerekse de vetement jean ile oldukça uyumlular. Bu kombinasyon, eforsuz styling severlere gelsin o zaman;-)

Omzu Kesik Tulum Giy.
2016 ilkbahar/yaz sezonunda tulumlar da yeni bir yüze büründü. Omzu kesik kalıp; modern tulumların ortak özelliklerinden biri oldu;-)

Kışın Omzu Kesik Kıyafetlerin İçine Uzun Kollu Sweat Giy.
Omzu kesik tasarımlar sadece 2016 Yaz sezonuna damgasını vurdu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 2016-2017 Sonbahar/Kış sezonunda da omzu kesik üstler görmeye devam edeceğiz. Kat kat giyinmek suretiyle omzu kesik eğilimi tam gaz devam ediyor bilginize;-)

Görseller: Pinterest

Önceki İçerik

Moda: Dantel Süslemeli Kıyafetler

Sonraki İçerik

Moda: Pudra Pembe Pantolonlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir