Patenci Etek Nasıl Giyilir?


Buz patencilerin eteğini anımsattığı için patenci/skater etek olarak ifade edilen mini etek bugünkü konumuzu oluşturuyor. Şekil itibariyle çanı anımsattığı için çan etek olarakta bilinen bu etek, genelde yüksek bel olarak kullanılmakta. Patenci etek tercih ederken vücut tipimiz oldukça önemli. Hülâsa kilo problemi olanların uzak durması gereken bir etek. Minyon hatlara sahip olanlar için ise tercih edilesi harika bir ürün. Çünkü mini ve yüksek bel olması sebebiyle daha uzun bacaklar va dolayısıyla uzun boy algısını beraberinde getiriyor. Bu iki önemli noktayı belirttikten sonra hep birlikte günümüz trendleriyle nasıl giyilir bir bakalım.

Neopren etek giyin.
Hatırlarsanız neopren kumaşın popülaritesine şurada değinmiştim. İşte o neopren, yapısından kaynaklı olarak skater eteğin muntazam ve kalıplı durmasını sağlıyor. Aynı zamanda frikik kazalarını aza indiriyor;-) Moda dünyası neopren skater eteği çok seviyor.

Pileli etek giyin.
Pileli trendi, önce midi pileli eteklerle gündeme gelmişti. Şimdilerde ise patenci eteğine, pile detayının eklendiği görüyoruz. 80’li yılların altı parçadan oluşan pileli kısa etekleri 2014 Yazının en sevilen eteklerinden oluverdi.


Rihanna

Gömlek ile giyin.
Gömlek, pek çok parçayla kullanılan deyim yerindeyse joker bir ürün. Zaman zaman kullanım farklılıkları olsa da o bir klasik. Şöyle ki; birkaç sezondur uç kısmı adete pantolon ya da eteğin içinden firar etmiş gibi duran gömlekler makbulken bu sezon düğmeleri iliklenmeyen gömlekler görüyoruz. Sokak stillerinde patenci etek ve önü iliklenmemiş gömlekler oldukça favori.

Desert bot ile giyin.
Patenci etek, preppy tarzı sevenlerin vazgeçilmez eteklerinden biri. Preppy kızları eteklerini ya oxford tarzı ayakkabı yada desert bot ile giyerler. Eğer sizde preppy yani tam anlamıyla 90’lı yıllar kolej tarzını seviyorsanız; tercihiniz baharlık desert bot olmalı.

Kısa üst ile giyin.
O kadar popüler ki, kısa üst olmadan önce ne giydiğimizi hatırlamaz oldum. Doğrusu skater etek ile de oldukça uyumlu.

Lace up sandalet ile giyin.
Trend görümü sevenler bilirler lace up sandaletin müthiş sevilen bir parça olduğunu. Şu sıralar stil blogcularının sık sık başvurduğu bir kombinasyon. Denenebilir;-)


Karla Deras


Miranda Kerr


Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.