Payetli ve Pullu Giysiler Nasıl Giyilir?


Man Repeller

Pul, ilk olarak prehistorik insanların kullandığı bir iletişim aracıydı. Uzun bir süre mağara resimlerinde yer aldı. İnsanlığın gelişmesiyle dekorasyona ordan da kozmetiğe sıçradı. Haliyle ışıltılı malzemenin, moda sektörüne tırmanışı gecikmedi. Modaya giren her materyal büyür, gelişir, çeşitlenir. Pul da çeşitlendi. Envai şekil ve türde pul/payet üretildi. Pul, her dönem farklı parçalarla gündemdeki yerini korur. Hadi bir bakalım… Son zamanlarda pul hangi parçalara sirayet etmiş?

Atlantic-Pasific

Payetli//Pullu Yüksek Bel Pantolon
Yıllar yılı pullu kumaşlar, gece elbiselerine eşlik etmiş. Kokteyl ve partilerin bir numaralı kumaşı olmuştu. Hatta ülkemizde “nişan-düğün kumaşı” olarak dillere pelesenk olmuştur. Gel gelelim; son zamanlarda işin rengi biraz değişti. Artık pullu kumaşlar gündelik giyimin bir parçası. Gayet casual olan bir pantolon, payetli kumaşdan tasarlanır oldu. Ve pullu pantolonlar, gündelik giyime adapte edildi. Nasıl mı oldu?Sıradan bir beyaz gömlek, spor ayakkabı, safari ceket, bere gibi gündelik parçalarla sayesinde. Böylelikle ışıltılı pantolon; gayet sıradan, gündelik, eforsuz bir pantolon oluverir.

Payetli//Pullu Sigaret Pantolon
Zarif ayak bileklerini ortaya çıkan sigaret pantolon, önümüzdeki günlerde müthiş popüler olacak. Sigaret pantolon, alışılagelmiş krep tarzı kumaşlardan ziyade pul, payet, tül, triko, Chanel ya da sıkıştırılmış son teknoloji kumaşlardan elde edilecek. Yani farklı kumaşlardan tasarlanan sigaret pantolonlar yolda. Işıltılı bir sigaret pantolon edinin ve onu spor ayakkabı ile giyin;-)

Payetli//Pullu Kalem Etek
Paletli kalem etek, sizi vezir de edebilir rezil de. Eğer onu über şık bir bluz ile giyerseniz. Siz tam bir “fashion victim” olursunuz. Sakın aman diyeyim. Pullu kalem eteği, salaş mı salaş bir t-shirt ile giyiniz. Ya da gevşek örgülü boğazlı bir kazak ile deneyiniz. İşe gidiyorsanız; spor ayakkabı eşlik etsin size. Gece kullanıcaksanız; şık bir topuklu olabilir. Lakin üst giyim parçası yine über sportif; über salaş olmalı;-)

Converse ile Giy
Lafı uzatmaya gerek yok; siz beni gayet iyi anladınız. Pullu parça, sportif parça olmadan giyilmeyecek. Converse ise bu nokta da biçilmiş kaftan.

Siyah Rock’n Roll T-shirt ile Giy
Eş, erkek arkadaş, kardeş, abi… Mutlaka birinin metal rock t-shirtü vardır. Ya da rock t-shirtü… Ödünç alınız ve onu pullu etekle giyiniz. Bak aklıma ne geldi? Karikatürik t-shirt de çok ala olacaktır.

Atlantic-Pasific

Lovely Pepa

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.