Pinafore Elbise Nasıl Giyilir?


Daha önce 2015 Yaz sezonuna damgasını vuran pinafore’yi ballandıra ballandıra anlatmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ise “Son trendlerle pinafore’yi nasıl kombinlemeli?” gibi mevzularda ahkam kesmeyi düşünüyorum. Öncelikle yaz sezonu indirimlerinden pinafore edinmekte yarar var. Zira pinafore 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonunda da trend listesinde yer alıyor. Hülasa; pullu//paletli boğazlı bluz, fırfırlı/volümlü gömlek, triko ve kazaklarla pinafore’yi giymeye devam edeceğiz.

Elbiseyi Pinafore Mantığı ile Giy.
Pinafore, önlük elbise olması sebebiyle içine bir şeyler giymek gerekiyor. Yani kat kat giyinme mantığı söz konusu. O halde ip askılı ya da kolsuz elbiselerin içine gömlek, t-shit… gibi parçalar giyerek pinafore elbise havası yaratılabilir. Zati bazı pinafore modelleri yazlık elbiseden farksız. Sözüm ona; yazlık elbisenin içine bişeyler giy; olsun sana pinafore elbise;-)

Sporcu Bra ile Giy.
Pinafore ve sporcu sütyeni; sokak modasında sık karşılaştığımız ikililerden biri. Renk renk sporcu sütyenleri popüler elbise pinafore ile tamamlanıyor. Sizde böyle bir kombinasyona imza atıp “sportif preppy” olabilirsiniz.

Dreaming of Chanel

Kayak Yaka Bluz ile Giy.
Sezonun en popüler bluzu; omuzları açık, bol fırfırlı modeller olduğuna göre pinafore’yi kayık yaka ile taçlandırmak gerek. Çok rastlanmamış, pek yaratıcı, ziyadesiyle marjinal olan bu kombinasyonu denemeye ne dersiniz?

Gömlek ile Giy.
Gömlek, pinafore kombinlerinin alışılagelmiş parçası. Bilhassa beyaz gömlek; her türlü “pina elbise” ile uyumlu bir birliktelik sergiliyor.

The Blonde Salad

Alexa Chung

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.