Renkli Giyinmenin Yolları


Koyu renklere gelince her zaman giyinmek daha kolaydır. Beyaz, bej, gri gibi nötr renkler içinde aynı şey geçirli. Renkler canlandıkça; neona yaklaştıkça iş biraz zorlaşır. Hatta stil becerin bu noktada devreye girer. Ya renkleri kaynaştırır tarzını ifade edersin. Yada cafcaflı dediğimiz göz yoran bir görüntüyle başbaşa kalırsın. Fakat zevk alarak adeta eğlenerek giyinmek istiyorsan da cesaretli olmalısın. Cengâver ikonların sokak fotoğraflarıyla renkli giyinmenin yollarına bir göz atalım.

Canlı renkleri nötr renklerle giy.
Giyinirken mutlaka algıda seçicilik yarat. Bir odak nokta bir de arka fon oluştur. Sessiz renklerle arka fonu oluştururken canlı renk ile odak noktanı belirle. Algıda seçicilik kuralı renkli giyinmenin en kolay yollarından biri. Fakat odak noktası belirlerken dikkatli olmalısın. Çünkü canlı renkler her zaman daha geniş bir görüntü sağlar. Velev ki dar omuzların geniş kalçaların var. O vakit, canlı renkleri üst bedende kullanmalısın. Öylece vücudunu orantılamış olacaksın.

Renkli kumaş pantolon giy.
Sokak modasından ilham aldığımıza göre şu sıralar sarı, kırmızı, mavi gibi cesur renklerde kumaş pantolonlar yükselişte. Koton mağazalarında buna benzer renkli kumaş pantolon bulabilirsiniz.

Kontrast renkler giy.
Sarı ile mor; yeşil ile kırmızı; turuncu ile mavi zıt renklerdir. Aynı zamanda birbirini tamamlayan renklerdir. Bu yüzden birlikte kullanımı oldukça etkileyicidir.

Monokrom giyin.
Aynı paletin farklı tonlarını kullanarak monokrom giyinme tekniğini uygulayabilirsin. Belki bir süre Yves Klein’in tablolarından fırlamış gibi hissedeceksin. Bu sebeple pastel renklerle başlayıp kademeli olarak canlı tonlara geçiş yapmak oldukça mantıklı. Ayrıca farklı tonları farklı materyallerle giy. Şöyle ki zümrüt yeşili ipek bluz ile armut yeşili örgü hırka birleştirilebilir. Kısaca farklı materyallerle tonların uyumunu kullan.

Komşu renkler giy.
Sarı, kırmızı ve mavi ana renklerdir. Iki ana rengin birlikteliğinden oluşan renk, bu iki ana rengin komşusudur. Örneğin sarı ile mavinin birleşiminden yeşil oluşur. Dolayısıyla sarı-mavi-yeşil birbirine komşudur. Komşu renkler müthiş uyumludur. Blogger camiasından hatırlarsınız; komşu iki renk olan mavi ve yeşilin uyumunundan sık sık yararlanırlar. Kırmızı-mavi-mor bir diğer komşu renkler. Keza sarı-kırmızı-turuncu da komşu.

Renkli kürk boyunluk tak.
2014-2015 Sonbahar/Kış sezonu aksesuar yılı olacağını her halde abartmayayım ama bir düzine kere söyledim:-) Kürk yakada o aksesuarlardan biri. Renkli kürk boyunluk, renkli giyinmek için güzel bir alternatif. Yada renkli manto/koyu renk kürk yaka ile ters kombinasyon yapılabilir.

Renkli blazer ceket giy.
Jean pantolon ile renkli blazer; renkli giyinmenin sportif ve eforsuz hali. Özellikle tomboy tarzı renkli takım elbise tercih edilebilir. Hülâsa bu konuda ne kadar cesur olduğunuza bağlı;-)

Görseller:Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.