Rock N Roll Stili Nasıl Giyilir?


0
1 Yorum


Elvis Presley

Mevzumuz rock n roll olduğuna göre babası Elvis Presley’yi yağdetmemek olmaz. Dik yaka işlemeli ceketler, yüksek bel pantolonlar, bütün renkleri kucaklayışı, egzantrik seçimleri, erkek giyimde tabuları yıkışı sanki bir film şeridi gibi gözümün önünden geçiverdi. Elvis’in müzik piyasasına olduğu kadar erkek giyimine katkısı muazzam. Belki biraz Elvis’ten kaynaklı rocker tayfasının hep paranormalden olağandışınıktan beslendiğini düşünmüşümdür. Onların ruhları, kafaları başka çalışıyor. Rock n Roll sadece bir müzik türü değil aynı zamanda bir yaşam felsefesi. Haliyle bu noktada giyim tarzları da farklılık gösteriyor. Bakalım günümüz rocker kadınları nasıl giyiniyor?

Siyah giy.
Underground edebiyattında bahsi geçen “İyiler siyah giyer.” felsefesinden mi kaynaklıdır. Yoksa rock müziğin aşk ve insanı en pesimist haliyle ele almasından mı kaynaklıdır. Yoksa siyahın ölüm ve güç olgusunu barındırmasından mı kaynaklıdır. Hepsi muhtemel. Onlar siyah seviyor ve siyah giyiyorlar.

Deri giy.
Rock n roll stilini yansıtan enzem parçalardan biri de deri. Deri tayt, pantolon, etek ve yelek rocker gardıroplarında yer alıyor. Deri biker ceketi ise asla ve asla unutmamak gerek. Çünkü o olmadan rocker stilini yansıtmak adeta imkansız gibi:-)

Kalin topuklu ayakkabı ve bot giy.
Rock partileri, konserleri ve rock dansını anımsadıkça ne kadar doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Zira ince topuklarla roker olmak zor zanaat.

Yırtık jean giy.
Çok değil iki jenerasyon öncesi için saygı eksikliği, asilik ve pervasızlık simgesi olan yırtık jeanler, rock n roll stilininin olmazsa olmazlarından biri.

Baskılı sweat ve t-shirt giy.
Rock kültürü ve rock toplulukları simgeleyen baskılar tercih edilmekte. Ben bu tarz sweatlerin beyaz gömlekle olan uyumunu pek seviyorum.

Aksesuar kullan.
Aksesuar rock stili için müthiş gerekli bir yatırım. Çünkü über sade kombinleri ortaya çıkaran malumunuz aksesuarlar. Bere, fedora şapka, zincirli takı, zımba detaylı ayakkabı ve çantalar tercih edilmeli.

 

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

0
1 Yorum

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
1
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.