San Diego’da Nasıl Giyinmeli?


Yaklaşık 3 yıl önce gittiğim San Diego şehrinden hafızama kazınan gezi anekdotlarıyla adeta puzzle birleştirircesine ‘San Diego’ anlatacağım sizlere. Çoğu zaman güneş gören bu güzel şehir, etnik çeşitliği ile hayli dikkat çekiyor. Bu çeşitlilikte dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin etkisi büyük. Bunun yanı sıra şehrin, Meksika’ya sınır oluşu da hayli etkili. Hispanic nüfus yoğun.

Kurak bir Akdeniz ikliminin (bavul hazırlayacaklara duyurulur) yaşandığı bu şehirde, sıcak bir halk yaşıyor. Sizi Pasifik Okyanus’unun koynunda huzur dolu bir atmosfer karşılayacak şimdiden söyleyeyim. Bilhassa 5 saat uzaklıkta Las Vegas’dan yani ‘gece hayatının dibi’ olan şehirden geliyorsanız. Bu şehirde huzura bulanacaksınız. Huzurdan ‘kal gelir’se eğer suç oranın çok yüksek olduğu Meksika’nın Tijuana’sına uzanıp sadece bir günlük bir atraksiyon yaşayabilirsiniz. Lakin Meksika görmüş sayılmazsınız. Ucuz içki bilhassa tekila ve vasat Meksika yemekleri bulacağınızın garantisini verebilirim.

Neyse San Diego’ya geri dönecek olursak. Yaz sezonunda oradaysanız; deniz tatilini de aradan çıkarmış olursunuz. Hatta sörf öğrenmek için ideal bir lokasyon;-) Sörf diyorum çünkü bizim buradaki şenzlonglu plaj kültürünü hafızanızdan siliniz. Dünya’nın en büyük okyanusundan bahsediyoruz. Über dalgalı haberiniz olsun:-) San Diego’ya gitmişken Down Town, La Jolla, Del Mar ve Gas Lamp Quarter gibi yemeli içmeli, bol eğlence odaklı yerleri de mutlaka keşfetmek gerekir. Nasıl ki Newyork’a gidip Central Park’ı görmemek olmaz San Diego’ya gidince de Balboa Park’ı görmemek hiç olmaz. Halkın sportif ve sosyal aktivelerini gerçekleştirdikleri bu alan adeta şehrin ataraksı.

Benim bu şehirde hafızama kazınan en güzel yer ise; Sea World. San Diego’nun ününe ün katan bu ‘su dünyası’; her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Yani burayı görmemek hakikaten büyük kayıp olur. Sea World’e giderken yedek t-shirt götürmeyi unutmayın. Orada sizi güzel süprizler bekliyor olacak;-) Tijuana yani yarım saat uzaklıktaki Meksika’ya geçerseniz de sanki Adana’da ‘Küçük Saat’e gider gibi giyinmenizi tavsiye ederim;-)


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.