Sezonun Popüler 4 Kalem Eteği


Christina Dior, 1940’lı yıllarda ilk modern kalem eteği tasarlayan kişidir. O dönem kadınların ofis üniforması haline gelen kalem etekler, şehirli kadının vazgeçilmez kıyafetiydi. Ardından neredeyse 70 yıl geçmesine rağmen kalem etek, kadın modasındaki anlamlı yerini halen koruyor. Pek çok kez değişik versiyonlarda yorumlandı. Lakin hiç mi hiç vazgeçilmedi; severek giyildi; giyilmeye devam ediyor. İşte günümüzün en moda kalem etekleri…

Triko Kalem Etek
Bu kış triko ve yün parçaların popüler olmasına bağlı olarak triko takımlar en moda kıyafetler. Özellikle aynı renk ve desenden oluşan triko kalem etek ve triko üst sık tercih ediliyor. Genelde sneaker ile tamamlanan bu takımlar relax bir görünümün ötesinde sportif şıklığı beraberinde getiriyor.

Püsküllü Kalem Etek
Püsküllü kalem etek, diğer kalem eteklere göre daha konforlu bir parça. Püsküller, hareketi sınırlayan slim özelliğini bir tık kırarak daha rahat hareket etmeyi sağlıyor. Sweatshirt ve stiletto tarzı ayakkabı ile tamamlarsanız letafet abidesi olabilirsiniz.


Miroslava Duma

Pullu/Payetli Kalem Etek
Siyah bir Rock n roll t-shirt, siyah balıkçı kazak ya da rengi solmuş bir sweatshirt… Bahsi geçenler paletli kalem eteği ortaya çıkaran lakin bir o kadar normcore hale getiren mucizevi parçalar. Bu tarz bir kombinasyonla hemen hemen hep çok ortamda arz-ı endam eyleyebilirsiniz. Topuklu ayakkabı yerine babet ya da loafer tercih ederseniz de tam bir Parizyen kadını oluverirsiniz.


Olivia Palermo

Siyah Deri Kalem Etek
Deri (siyah) kalem etek, artık klasik mertebesine ulaşmış bir parça. Gotik kadını, glam rock kadını; preppy kadını; feminen kadın; sportif kadın… Her tarza uyumlu adeta her telden çalabilen bu etek popüleritesini belki de buna borçlu. Aynı zamanda pek çok parça ile de uyum için olması “fashion victim” olasılığını hayli düşürüyor;-)

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.