Stil Kadını: Anna Dello Russo


Anna Dello Russo, gerçek bir fashionista. Peki ya fashionista ne demek? Fashionista, hülasa tasarımcı, trendmaker ya da tüketici olarak faşist moda anlayışı sergileyen zat-ı muhteremlere deniyor. Kimi otoriteler “planlı rüküşlük” olarak tanımlasa da özellikle son beş yıldır moda sektöründe sıklıkla zikredilen bir kelime. İtalyan doğumlu Anna’yı duayen fotoğrafçı Helmut Newton “moda manyağı” olarak tanımlarken Anna’nın kendisi “tutkulu fashionista” olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

53 yaşındaki Anna kariyeri boyunca başta Vogue olmak üzere pek çok dergiye katkıda bulundu. Yanılmıyorsam şuan Vogue Japonya’nın editörlüğünü yapıyor. Köpeği Cucciolina ile Milona’da yaşıyan Anna, faşist stiliyle başta sokak fotoğrafçıları olmak üzere moda haber mecraları tarafından itinayla takip ediliyor. Anna’nın 4.000 çiftin üstünde ayakkabısı olduğu biliniyor. Çeşitli markalarla yaptığı çalışmalar yoğun talep altında.

Yoox.com adlı online alışveriş sitesi 10. yılı şerefine t-shirtlere Anna’nın en iyi kombinlerini basarak satışa sundu. T-shirtler, bir gün içinde tükenirken izdiham nedeniyle site bakıma alındı. Yine H&M markası için tasarladığı aksesuarlar benzer bir patlama yarattı. Keza Cindrella’nın ayakkabısından esinlendiği ayakkabı şişeli parfümü yoğun talep gördü. İşte Anna böyle, ikonik bir kadın. Sizin için derlediğim fotoğraflarla Anna’yı ve modarşist stilini keşfetmeye ne dersiniz? Ayrıca Anna Dello Russo ile ilgili tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.