Stil Kadını: Linda Rodin


Bu hafta 60’lı 70’li yıllara tanıklık etmiş adeta yıllanmış stiliyle moda dünyasının kanaat önderi olmuş Linda Rodin’i tanıtmak istiyorum. Linda, 65 yaşında. Kariyerine 60’lı yıllarda model olarak başlamış. Daha sonra İtalya’dan Newyork taşınarak Harper’s Bazaar dergisinin moda editörlüğünü devralmış. Böylelikle stil danışmanlığı kariyeri başlamış.

Bir yandan Madonna gibi o dönemin ünlü şahsiyetlerine stil danışmanlığı yaparken diğer yandan Newyork’un ilk konsept butiklerinden birini açarak o dönemin moda anlayışına yön vermiş. Linda, şimdi ise modaya çok uzak olmamakla birlikte farklı bir kulvar olan güzellik sektörü ile gündemde yer alıyor. Yıllar önce doğal yağlarla oluşturduğu güzellik ritüelini 2008 yılında markalaştırma kararı aldı. Linda ve markası organik ürünleri öncülüyor.

Zeytinyağı olmak üzere pek çok doğal yağın iyileştirici ve güzelleştirici etkisine inanıyor. Linda, yıllardır güzellik ve günlük bakımını ılık su ve bizzat kendi hazırladığı doğal yağlarda yapıyor. Keza giyim kuşamı da tıpkı hayat görüşü gibi organik. Vintage ve feminen parçalarla eforsuz kombinler yaparak adeta organik bir kadın oluveriyor. Ben Linda’nın tarzını pek seviyorum. Size ilham vermesi dileğiyle bir zamanların stilisti şimdilerin cilt gurusu Linda’nın giydikleri…

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.