Stil Kadını: Ulyana Sergeenko


Sosyalist sistemin bağrında yeşermiş daha doğrusu yeşerebilmiş bir stil kadınını sizlere takdim etmek isterim. İsmi Ulyana Sergeenko. 1981 Sovyet Birliği, Kazakistan doğumlu. Annesi İngilizce öğretmeni. Babası ise seramik fabrikası işletiyormuş. Sovyet Birliğinin yıkılmasıyla birlikte iç savaş ve ardından zorunlu bir göçle St. Petersburg’a taşınmışlar. Ulyana, küçük yaşta sınırlı sayıda çıkan birkaç moda dergisinin müptelasıymış.

Sınırlı sayıda diyorum çünkü malum kapitalist karşıtı bir sistem içerinde büyüyen Ulyana herkesin kendi elbiseni kendi diktiği topraklarda yeşerdi. Öyle ki büyükannesi elbise dikerken ona, çıraklık edermiş. Moda sevgisi o zamanlara dayanan Ulyana, Rusya’nın sayılı zenginlerinden Danil Khachaturov ile evlendikten sonra Valentino, Dior, Chanel gibi lüks markalarla tanışmış. Tabii moda sevgisi burada son bulmuyor aksine bir başlangıca gebe.

Ulyana, 2012 yılında Paris’te kendi moda evini açıyor. Stiline gelecek olursak Sovyet Birliği esintileri taşıyan bir tarzı var. Bir tutam masalsı bir tutam tiyatral. Lüks markaları barındıran stilinde bir taraf bir detay mutlaka geleneksel. Sanıyorum ki Ulyana’yı Ulyana yapan da bu detaylar. Dünyaca ünlü stil ikonu Ulyana Sergeenko’nun en sevdiğim fotoğraflarıyla huzurlarınızdan ayrılıyorum.


Görseller: Pinterest ve Stockholm Street Style


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.