Stil Sahibi Erkekler: Matthew Zorpas


“Sartorial” giyimin kallavi isimlerinden biri olan stil sahibi Matthew Zorpas’ı sizlere tanıtmak istiyorum. Zira erkek giyimde o bir düayen. Son zamanların “En iyi giyinen erkekler listesinde” sıklıkla adı geçiyor. Sartorialist giyim nedir? Çoğu erkek için jean, t-shirt ve spor ayakkabı üçlüsü casual şıklığın temel parçasıdır. Lakin sartorial giyimi benimseyen erkekler için casual yani günlük giyimin tanımı bambaşkadır.

Onlar gündelik şıklığın hatta sportif şıklığın bile jilet gibi bir takım elbiseden geçtiğine inanırlar. Kıbrıs doğumlu Matthew de onlardan biri. Uzun zamandır Londra’da yaşıyan Matthew 2012 yılında The Gentleman adlı stil blogunu kurar. Aynı zamanda kendisi İstituto Marangoni adlı ünlü moda okulunda öğretim üyesidir.

Takım gurusu Gentleman’nin “London 100 A Gentleman’s Guide” adlı bir kitabı var. Londra’da 100 mekan ve 100 erkek kombinden oluşan bu kitap Londra’ya yolu düşen erkeklere rehber niteliğinde. London 100; “Hangi mekanda nasıl giyinmeli?” tadında orjinal bir proje. Gucci, Dolce&Gabanna ve Ted Baker gibi pek çok marka ile çeşitli projelerde yer alan Bay Gentleman’ın stilini bakalım beğenecek misiniz? Bay Gentleman’ın gardırobuna buradan ulaşabilirsiniz.


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.