Trençkot Nasıl Giyilir?


Ilkbaharın gelmesiyle birlikte gündem trençkot oluverdi. Yine erkekler için üretilen bir giyim parçasının kadın modasına nasıl nüfus ettiğini görmekteyiz. Her ne kadar trençkot/trench coat deyince Burrbery yada Aquascutum markaları zihnimizde yer etse de aslında İngiliz subaylar için üretildiği gerçi yadsınamaz. Dayanıklı yapısıyla su geçirmeyen, ince ve geniş formu ile rahat hareket etme imkanı veren bu yağmurluğun, askeri amaçlı üretildiği doğrudur. Trençkot, kökenleri itibariyle maskülen bir parça. Zamanla feminen ayrıntılar eklenmiştir. Dönem dönem değişik biçimlerde yeniden yorumlanarak kadın modasına tecelli etmiştir. Peki günümüz eğilimleri ile trençkot nasıl giyilir?


Olivia Palermo

1- Trençkotun boyuna dikkat.
Mevzu bahis trençkot ise boyu önemli bir ayrıntı. Eğer Olivia Palermo gibi minyon hatlarınız varsa mutlaka kısa trençkotlar tercih etmelisiniz. Lakin boyunuz uzun ise, her boy size olacaktır. Fakat extra uzun trençkot sizde bir başka duracaktır. Ala bir görünüm için dikkat edilesi önemli bir detay.


Alexa Chung

2- Metalik trençkot giyin.
Ne yöne baksak metalik bir parça görmekteyiz. Haliyle metalik renklerin trençkot modellerine de sıçradığını belirtmeliyim.


Ulyana Sergeenko

3- Klasik camel trençkot giyin.
Eğer her zaman klasikden yanaysanız. Pek çok kombinde kullanabileceğiniz bir trençkot arıyorsanız. Camel rengi tercih etmeniz mantıklı ve uzun vadeli bir yatırım olacaktır. Camel gibi krem ve toprak tonları da tercih edebileceğiniz nötr renkler arasında.

4- Cropped trench coat/Über kısa trençkot tercih edin.
Crop top eğilimi malumunuz. Trend bir görünüm içim über kısa olarak tabir ettiğim kısa trençkot tercih edilebilir. Kalem etekle muhteşem bir ikili oldukları aşikar. Ondan ki sokak stillerinde bol bol karşılaşıyoruz.

5- Kemer kullanın.
Genelde trençkotun kendi kemeri olur. Fakat illa ki bu kemeri kullanmak zorunda değiliz. Stilinize stil katacak pek çok kemer kullanılabilir. Kemerle eski trençkotu yeniden yorumlamak kulağa hoş geliyor. Sizce?


Miroslava Duma

6- Desenli trençkot giyin.
Moda haftalarında çiçek desenin treçkotlara yansıdığına şahit olduk. Benim çok beğendim söylenemez. Sanırım trençkotta klasikten yanayım. Siz ne düşünüyorsunuz merak etmekteyim.

7- Bol kesim trençkot tercih edin.
Bahsettiğim gibi köken itibariyle maskülen bir havası olan trençkotu doğasına uygun kullanmak gerek. Biraz bol, belki biraz salaş, belki de bir fedore şapka doğal bir zarafeti beraberinde getirecektir, denemelisiniz.


Görseller:Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.