Uzun Hırka Nasıl Giyilir?


Rihanna

Uzun hırkalar, çetin kış şartları için velinimet; ilkbaharda mantodan kurtuluşumuzun simgesi; sonbaharda kışın haberci olarak her daim elimizin altındadır. Bilhassa soğuk kış aylarında çalışan kadının pazartesi üniformasıdır. Pazartesi sendromunu uzun eforsuz bir hırkayla atlanmaya çalışırız. İşte öyle zamanlarda uzun hırka nasıl giyilir? Hadi gel keşfedelim…

Mary Kate Olsen

Bilekte Biten Bot ile (Ankle Boot)
Beyaz yakalıysan hırka ile ince topuk ankle bot giyerek; bir iş gününü daha oldukça şık ve eforsuz atlatabilirsin. Daha sportif olmak için ise rock’n roll tarzı ankle bot tercih etmelisin. Ya da Dr. Martens tarzı askeri bot ile tarz bir hippie rocker olabilirsin.

Fedora Şapka ile
Uzun hırkayı oldum olası rock şıklığı ile anımsamışımdır. Şimdilerde bohem rock çanları çaldığına göre uzun hırkayı kalibre etmek şart. Rock ve boho tarzın ortak aksesuarı olan fedora şapkalar bu noktada devreye girer. Fedora şapkalar olmadan bohem rocker olmaz; uzun hırkada fedora olmadan şık olmaz;-)

Kemer ile
Aramızda çuvalda giyse feminen duruştan vazgeçemeyenler illa ki var. Söz gelişi ben. “Uzun hırka giyip aynı zamanda ince belimle şöyle bir salınayım.” dersen. Kemer yardımına koşar. Bu noktada minik bir eğilimi es geçmek istemiyorum. Önümüzdeki 2015 ilkbahar/yaz sezonunda halat ya da ipten oluşan kemerler iddialı bir giriş yapacak şimdiden söylemeli.

Kenzas

Mini Etek ile
Kar kıyamet olsa da mini etek giymek isteriz. Bazen mini etek giyeriz. Lakin bazı ortamlarda giydiğimiz miniyi bir anda saklama ihtiyacı duyarız. Gün içerisinde hayatın bizi nereye sürükleyeceği hiç belli olmaz. Mini eteği uzun hırka ile giymek akılcı bir kombinasyon olacaktır. Böylece miniyi her ortama adapte etmiş oluruz.

Alexa Chung

Gary Pepper Girl

Stockholm Street Style

Diğer Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.