Varna’da Nasıl Giyinmeli?


Bulgaristan’ın Varna’sını eylül ayında ziyaret etme şansım oldu. İstanbul ile paralellik gösteren hava şartları gezi ve deniz tatili için gayet uygundu. Yöre halkı Balkan şehri olmasına rağmen Ekim ayında da denize girilebildiğini ifade ediyor. Lakin siz yine de deniz tatili düşünüyorsanız şansınızı fazla zorlamayın. Gezi platformları Varna için en iyi gezi periyodunun mayıs – eylül ayları arasında olduğunu belirtiyorlar. Bu aylarda Varna’ya gidiyorsanız eğer Ege’ye gider gibi bavul hazırlayın. Lakin geceleri, Ege’ye göre bir tık daha soğuk olduğunu söylemeliyim. Bu sebeple benim gibi ince bir triko almanızda yarar var.

Gezdiğim şehirlerde yöre halkı gibi giyinmeyi seviyorum. Turist görünümlü olmayı ise hiç mi hiç sevmiyorum. Ama şunu söylemeliyim. Yöre halkının yaş ortalaması o kadar büyük ki; turist olduğunuz itinayla anlaşılıyor:-)) Bu sebeple 50+ yaş iseniz çok şık olmalısınız. Zira orada bu yaş grubu çok şık!!! Genç nüfustan biriyseniz; kasmayın Ege kasabasındaymış gibi gayet turist oluverir:-) Ege sahil kasabalarına benzettiğim Varna; (bu benzerlikte kaldığım otelin girif bir koyda yer alıyor olması büyük etken) sakin bir liman şehri. Şehir merkezinde halkın adeta nefes aldığı şahane parklar (İnsanlar parklarda çocuklarıyla oynuyor, yürüyüş yapıyor, kitap okuyor, dinleniyor, sohbet ediyor, piknik yapıyorlar…) dışında başka bir şey olmadığını belirtmeliyim. Bu sebeple beklentinizi düşürmenizde yarar var.

Varna limana mutlaka uğrayın. Limandaki gemi restaurant Mr. Baba’yı görmenizi lakin orayı teğet geçip Kaptan Cook adlı restauranta mevzillenmenizi öneririm. Şahane kedi balığı, Bulgar mezeleri ve şahane Bulgar içecekleriyle sizi büyüleyecek bir mekan. Manzara ona keza. İstanbul’da Boğaz’ı seyredermişcesine lakin bir kamyon kadar para bayılmadan hoş vakitler geçireceksiniz. Ayrıca Varna’dan yarım saat uzaklıkta olan meşhur “Golden Sand” plajını da görmeden gitmeyin. Zira Bulgaristan’nın hatta ve hatta Balkanların İbiza’sı olarak dillere nam salmış sayfiye yeridir. Ne giydiğime gelecek olursak. Kolsuz t-shirt eşliğinde kendi diktiğim pinafore elbiseyi giydim. Akşama doğru ve gece ise ince bir triko konforumu perçinledi. Buradan ve buradan Bulgaristan’ın diğer şehirleriyle ilgi yazılarıma ulaşabilirsiniz.

T-shirt&knit: Koton Pina Dress: Vogueisart


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.