Yazdan Sonbahara Geçerken Nasıl Giyinmeli?


Sonbaharın gelişiyle birlikte giderek düşen sıcaklıklar giyinme konusunda iki arada bir derede kalmamıza sebebiyet veriyor. Yazlık giysen üşüyor; kışlık giysen giydiğine bin pişman oluyorsun. İşte tam da öyle bir zamandayız. Peki yazdan sonbahara geçerken ne giymeli? Nasıl giymeli? Sizin için derlediğim ilham verici fotoğraflarla işte sonbahar gardırobu…

Yazlık Elbiseyi Gömlekle Giy.
Sonbahar, yazlık elbiselerin farklı formlarda giyilebildiği harika bir mevsim. Aynı elbiseyi farklı parçalarla kullanabilir her seferinde de bambaşka bir imaj yaratabilirsin. Bu sebeple giyinmek, ara mevsimler de oldukça eğlenceli. Kimi zaman elbisenin üstüne gömlek kimi zaman hırka giyip stiline stil katabilirsin. Sıcak olduğunda da beline, omzuna bağlayıp; dengesiz havaları ekarte ediverirsin.

Merserize Triko Giy.
Eylül ayı John Mercer’i yad ettiğimiz adeta takdirlerimizi sunduğum bir ay:-) Merserize ayıdır. Fileyi andıran delikli versiyonu ile adeta ara mevsimin kurtarıcısıdır. Mercer, 1844 yılında merserizeyi keşfettiğinde bu kadar makbule geçeceğini düşünmüş müdür? Herhalde düşünmüştür. Parlak oluşu sebebiyle inci pamuk olarak anılan merserizeyi ister t-shirt; ister gömlek; istersen de elbisenin üstüne giyip konuşulası bir tarz yaratabilirsin. Keza sıcak olması durumunda çıkartmak suretiyle çantaya yahutta bele bağlanabilir.

Trençkot Giy.
Kat kat giyinme reformuyla birlikte trençkotu sadece bahar aylarında giymek mazide kaldı. Trençkot artık kış aylarının da vazgeçilmez parçası. Anlaşılan o ki trençkot uzun vadeli bir yatırıma dönüştü. Eğer bir trençkot alma fikrine sahipseniz. Militeri şıklığını öncüleyen bir tercih yapmanızı tavsiye ederim.


2014-2015 H&M Sonbahar/Kış

Etek ve Şortu Çorapla Giy.
Kıyafetleri yazlık kışlık diye ayırmak bilhassa rafa kaldırmak güncel moda anlayışına oldukça ters. Bundan ötürüdür ki; sonbahar geldi diye şort ve eteklerden vazgeçmek olmaz. Çorap diye bişey var ayol, çok şükür:-) Özellikle bu sezon çorap modellerinde renk kartelası oldukça geniş. Şort yahut eteği çorapla giyip pek ala bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Hırka Giy.
Merserize triko için beslediğim düşünceler hırka için de geçerli. Ayrıca bu kış hırkanın çok mühim bir yer işgal edeceğini de ayrıca belirtmeliyim. Hatta oldukça kalın örgülü hırkaların manto niyetine kullanıldığını görür duyarsanız hiç şaşırmayın. En sevdiğim birlikteliklerden biri hırkanın kemerle kullanımı. Bence hırkanın en güzel hali. Yazlık elbiseyle deneyin lütfen:-)

Burnu Açık Bot Giy.
Kısa bir süre önce burnu açık botların popüleritesini burada bahsetmiştim. Nitelik burnu açık bot giymek için en elverişli mevsimden geçiyoruz. Özellikle yağışsız günlerde tercih edildiğinde giyeni cool mertebesine çıkaran bir bot. Ayrıca çorap teknolojisi sayesinde parmakları açıkta bırakan çoraplarla da giyilebilir.

Görseller: Pinterest


Yazıyı Beğendiniz Mi ? Hemen Paylaşın

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir ?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Karmaşık Karmaşık
0
Karmaşık
Komik Komik
0
Komik
Süper Süper
0
Süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çılgın Çılgın
0
Çılgın
Vogue is Art

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Anket içerikli bir yazı yayınlamak için seçebilirsiniz.
Hikayeniz
Kendi moda hikayenizi yazın.
Liste
Yeni bir moda listesi yaratın.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Videoların için
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Dosyaların için.
Resimler
Resim veya GİF dosyaların için.